EĞİTİM-İŞ DİDİM TEMSİLCİLİĞİNİN AÇILIŞI YAPILDI. | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete
Arşiv
firma-ekle
İstatistikler
  • 32Bu haber:
  • 697623Toplam ziyaretçi:
  • 7Bugün kü ziyaretçiler:
  • 39Dünkü ziyaretçiler:
  • 0Online olan ziyatçiler:
Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

DSC07741 DSC08048 DSC08054Eğitim ve Bilim İşgörenleri (Eğitim İş) Sendikası Didim Şubesi, düzenlenen törenle açıldı.

Açılışa, Eğitim ve Bilim İşgörenleri  Sendikası Aydın Şube Başkanı Şaban Özdemir, Eğitim-İş Nazilli ,Karacasu ,Bozdoğan,Söke,Çine,Karacasu Temsilcilikleri Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan Eğitim-İş Didim Temsilcilik  Başkanı Yavuz Aydoğdu:17 ekim 2005 te kuruluşunu gerçekleştiren sendikamız,10 yıllık sürede, eğitim çalışanlarının,tüm emekçilerin,günden güne yoksullaşan halkımızın ve karanlığa sürüklenen ülkemizin umudu haline gelmiştir.

Bizler;Atatürk devrim ve ilkelerine,Cumhuriyetimizin değerlerine ve kazanımlarına hep sahip çıkan,laik,demokratik ,çağdaş bir Türkiye özlemiyle,İş,Emek,Özgürlük mücadelesinde olan bir sendikayız.

Eğitim-İş,son yıllarda etkisini giderek artıran ve emperyalist siyaset izleyen güç odaklarınında desteğiyle ülkemizi ortaçağ karanlığına çekmeye çalışan gerici kuşatmaya karşı,güçlü bir direniş ortaya koymuştur.

Başta ABD olmak üzere emperyalist güçlerin ”Yeni Dünya Düzeni” kapsamında sömürüyü alabildiğince yoğunlaştırdıkları ,küreselleşme adı altında yapılan uygulamalarla emek örgütlerini ve demokratik kitle örgütlerini işlevsizleştirdikleri,yapılan özelleştirmelerle taşeronlaşmayı etkin etkin kıldıkları görülmektedir.

İşte Eğitim-İş’in böyle bir süreçte mücadele alanı içinde olması ülkemiz ve ulusumuz açısından çok büyük bir anlam ve önem taşımaktadır.

Bizleri bu anlamlı günde yalnız bırakmadığınız içinbütün misafirlerimize teşekkür ederiz.

Açılışta konuşan Eğitim-İş Aydın Şube Başkanı Şaban Özdemir, şunları söyledi:

Eğitim-İş sendikası, Atatürk’e ve devrimlerine yürekten bağlı adalet, eşitlik, özgürlük gibi evrensel değerleri kendisine ilke edinmiş bir emek örgütüdür. Emeği en yüce değer sayıp, Cumhuriyet’in kazanımları ve Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerinden ödün vermeyerek, laik, bilimsel, demokratik ve parasız eğitim talebimizle, bağımsız sendika, tam bağımsız Türkiye idealiyle her geçen gün daha da güçleniyoruz.. Gerici, bölücü ve ırkçı eylemlere ve söylemlere karşı verdiğimiz mücadele tarihte yerini alacaktır. Çıkara, ranta koltuklara tenezzül etmediğimiz gibi haksızlık, hukuksuzluk ve yolsuzluklara da sessiz, tepkisiz kalmadık. Cumhuriyetin kazanımları, Atatürk’ün devrimlerine saldırılar hızla hınçla artarken, “bana değmeyen yılan bin yaşasın” demedik. Cumhuriyet’in aydınları Mustafa Kemal’in öğretmenleri olarak, onurluca, yüreklice gerekeni üzerimize düşeni yaptık. Yöneticilerin, idarecilerin devletin değil iktidarın güdümüne girdiği, iktidarın yöneticileri olduğu bir dönem yaşıyoruz. Devlet adamlığı vasfını ve yetkilerini bırakıp emir ve talimatlarını yerine getirir duruma geldiler. Mahkeme kadıya mülk değildir. Ulu önderin deyimiyle, ‘geldikleri gibi gidecekler.’ Ama elini kolunu sallaya sallaya değil, yaptıklarının hesabını vere vere gidecekler. Hiç kuşkunuz olmasın Eğitim-İş yapılanların hesabını soracaktır.”

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59
Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY