HUZUREVİ AÇILIŞINDA PANKARTLAR KONUŞTU | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete
Arşiv
firma-ekle
İstatistikler
 • 263Bu haber:
 • 718208Toplam ziyaretçi:
 • 4Bugün kü ziyaretçiler:
 • 20Dünkü ziyaretçiler:
 • 0Online olan ziyatçiler:
Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Resim 013_800x533 04 DIDIMDE PANKARTLAR KONUSTU HASAN DIKCE_800x533Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi Hazine arazisi üzerinde bulunan Cemevi binasının yer sorununa CHPli Didim Belediyesinin 9 yıldır çözüm üretemediğini ve imar planlarında gerekli düzenlemeyi yapamadığını öne süren bir pankartla Didim’e Didim Belediyesince yaptırılan Huzurevinin açılışı için gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve CHP Genel Sekreteri Bilhun Tamaylıgil’e seslendi. Açılan pankartta ‘Bu dönem Kamacı varsa biz yokuz!’ ifadelerine yer verildi.  CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ile ilgili ise inşaat halinde ki bir binaya “Sayın Tezcan birilerinin değil, milletin vekili ol!” yazılı bir pankart asıldı. Asılan pankartın sahibi ya da sahipleri bilinmezken boş binada ki pankart kısa sürede kaldırıldı.

Resim 004_800x533 Resim 005_800x533Didim Belediyesince yaptırılan Huzurevinin açılışı için  CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve CHP Genel Sekreteri Bilhun Tamaylıgil’in gelmesi protestolara yol açtı. Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem Evi Derneği tarafından dernek binasına asılan pankartlarda  “Sayın vekiller, 9 yıldır cem evi yer sorununu çözemeyen Didim’in dokusunu bozan bir belediye başkanı istemiyoruz. Sayın Kamacı bu dönemde sen varsan biz yokuz” ve “Sayın Kamacı hallederiz dedin; cemevi yerini hazineye verdin. Kurucusuyum dedin Paftada Hacı Bektaş adını sildirdin. Bektaşiyim dedin Hazine yıkım kararı çıkardı Yirmi milyon TL aidatlarımıza el koydurdun. Sayın hallederiz Kamacı, sivil toplum örgütlerine halkçı göründün. Partililere her şey yolunda dediniz. Hep çözümsüzlük ürettiniz. Sorunlar dağ gibi büyüdü. İçinden çıkılmaz bir hal aldı. Cem evinin tapusunu acilen istiyoruz”ifadelerine yer verildi.

Pankartla ilgili açıklamada bulunan Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem Evi Derneği 2. Başkanı Hasan Dikçe, “Biz şu anda hiç kimsenin hiçbir siyasi partinin içişlerine karışmıyoruz. Tabii onlar kendi aralarında belirleyecek adaya bizim söyleyecek bir şeyimiz yok ama bizimde partiden istediğimiz bir şey var. Genel Merkezden istediğimiz bir şey var; Yani 9 yıldır Cem evinin yer sorununu çözmeyen Didim’in imarından tut her şeyini Bozan dokusunu Bozan bir belediye başkanını istemediğimizi gelen aday adaylarına ilettik. Eğer Genel Merkez onu tekrar bir daha seçerse tekrar aday olarak gösterirse biz yokuz bu işte; açık ve net şekilde söyledik. ve gerçekten o olursa bağımsız aday çıkaracağımızı Genel politika anlamda ise Büyükşehir belediyesini desteklemek şartıyla Didim’de bir aday göstereceğimizi söylüyoruz” dedi

TEZCAN’A PANKART ŞOKU

Öte yandan CHP Aydın İl Başkanlığı döneminden bu yana CHP Didim İlçe Örgütü ve 2 dönemdir Belediye Başkanlık görevini yürüten Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı’ya yakınlığı ile bilinen CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ı hedef alan bir pankartta Huzurevi binası arkasında yer alan inşaat halindeki bir binaya asıldı. Pankartta Genel Başkan Yardımcısı Tezcan ile ilgili “Sayın Tezcan birilerinin değil, milletin vekili ol’ ifadelerine yer verildi.

 

3 Responses to HUZUREVİ AÇILIŞINDA PANKARTLAR KONUŞTU

 • Savaş Tığlı says:

  YİNE, DİDİM ESKİ BAŞKANLARINDAN ADAY ADAYI MEHMET SOYSALAN’DAN FAYDA VAR. YİNE YENİDEN, CHP ADAY ADAYI MEHMET SOYSALAN

 • Salih AYDOĞDU says:

  Değerli başkanım sayın Hasan DİKÇE. Yıllardır oy verip de desteklediğimiz CHP maalesef iktidara yürümek yerine hep muhalefetçilik oynamayı tercih etti. Hatta muhalefetçilik oynamakla kalmadı bunca yıl bizlerle de oynamayı ihmal etmedi. Yapmış olduğunuz eylemi destekliyor, önümüzdeki seçimlerden,ilçe ve dernek olarak başarı elde etmenizi temenni ediyor, çalışmalarınızda başarılarınızın devamını diliyorum.
  Didim’li tüm yurtseverlere sizin nezdinizde selam ve saygılarımı gönderiyorum. Salih AYDOĞDU / 13.10 2013

 • m.çevirge says:

  bi tane yetmez, 5 tane çıkarmalısınız. o olmazsa bu..

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59
Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY