BAŞKAN KAMACI ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete
Arşiv
firma-ekle
İstatistikler
  • 258Bu haber:
  • 718208Toplam ziyaretçi:
  • 4Bugün kü ziyaretçiler:
  • 20Dünkü ziyaretçiler:
  • 0Online olan ziyatçiler:
Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Resim 168_800x533 Resim 171_800x533Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı haftalık basın toplantısında belediye tarafından yürütülen üst yapı çalışmalarıyla ilgili bilgiler verirken, çöp konteynırların yer altına alınacağı müjdesini verdi.

Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı haftalık basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. Başkanlık makamında düzenlenen toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karaoğlu ile Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Başak Kamacı’da katıldı.

“Atatürk BULVARINA YENİ GÖRÜNÜM”

Belediye tarafından üst yapı çalışmalarıyla ilgili yöneltilen soruya yanıt veren Başkan Kamacı “Tansaş mağazası ile Horizon Otel arasında bulunan kaldırım yolu ile Carrefour ile Altınkum’daki Didyma İş Merkezi arasındaki kaldırım yollarında yeni çalışma başlatacağız. Sağ ve sol taraftaki her iki yolun parke taşları sökülecek, yenileri yerine konacak. Yan cephelere banklar konulacak. Burada bisiklet yolları oluşturacağız. İnsanlarımız rahatça o yollara yürüyebilecek” dedi.

Pınar Caddesinden Altınkum’daki vakıflar Kavşağına kadar olan yaklaşık 4 kilometrelik Atatürk Bulvarı üzerinde bitkilendirme çalışmasının süreceğini kaydeden Kamacı Yeni Mahalle kavşağına da Atatürk Heykeli koyacaklarını söyledi.

Kaldırım işgallerine de değinen Başkan Kamacı “Bu konuda Zabıtamız çalışma başlatacak. Didimlilerin rahatça yürüyeceği bir çalışma yapılacak. Esnafımız iş yaparken vatandaşı rahatsız etmemeli. İnsanlarımızın rahatça yürümesi için çalışma yapacağız” dedi.

“ÇÖPLER ARTIK YER ALTINDA OLACAK

Didim şehir merkezinde çöp konteynırların yer altına alınması noktasındaki projeyle ilgili İller Bankasından kredi onayının çıktığını ifade eden Başkan Kamacı “İlçemizde özellikle yaz aylarında çöp konusunda ciddi sıkıntılar yaşanıyor. 3-4 tane çöp konteynırı koysak ta yetmiyor. Yer altına çöp konteynırı koyulması projesiyle ilgili olarak 2 Milyon TL’lik kredi onayı geldi. Her biri 3 tonluk konteynırlar yer altına konulacak. Bunların ağzı ise yerden biraz yüksekte olacak. Yer tespiti ise nüfus çalışması yapılmasından sonra yapılacak. İlk etapta 100 tane konteynır koymayı planlıyoruz. Bunun için özel ekipman araç alınacak. Temizlik işlerimiz bu konuda ihaleyi hazırladı. Aydın’da bu proje ilk; Didim’de artık bu proje tamamlandığında şehirde kötü koku ve görüntü olmayacak” şeklinde konuştu.
“MEYDAN 29 EKİME YETİŞTİRİLECEK”
Sıcak asfalt çalışmasını da yılbaşına kadar tamamlamayı hedeflediklerini belirten Başkan Kamacı Kent Meydanı çalışmasının tüm hızıyla sürdüğünü ve firmanın 29 Ekim’de bu yeri hazırlayacağını kendisine ilettiğini belirterek “27 Ekim’de ilçe kaymakamımıza ziyaret edip, bu konuda bilgi vereceğim. 29 Ekim törenleri şu an eski tören yapılan yerde yapılması planlanıyor ama bu yıl törenlerin yeni yerde yapılması noktasında görüşmemiz olacak”dedi.

One Response to BAŞKAN KAMACI ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ

  • Mert'çe says:

    Ya TÜRKİYEnin bütün şehirlerinde çöpler belli saatlerde tüm evlerden çöp arabaları tarafından toplanmakta ve bu saati kaçıran ev sahipleri çöpü herhangi bir çöp variline veya kontenyarına koyamazlar koydukları takdirde hemen cezayı işlem uygulanır.Yıllardır çevreç, belediye olmamız ve çöp toplama ünitemizin büyüklüğü ve geri dönüşümün çalışan bir didim olmasına rağmen hale kontenyerdan bahseden belediye varsa demekkki bu çöp toplama işini bilmiyorlar derim.Böyle proje yapacağınıza her ev üç değişik poşet dağıtacağız ve evlerden direk çöp arabalarıyla belli saatlerde alacağız ve çöpler evlerden başlayarak ayrıştırma işlemine başlayacaz deseniz inanın size Dünyanın hertürlü hibe destekleri gelir ama nedense bu didimde fi tarihinden kalma çöp varillerinden bahsediliyor acaba bu çalışan didim belediyesi işçilerini çalıştıramadıklarından mı dolayı belli saatlerde çöp toplatamıyorlar……

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59
Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY