AK PARTİDE İKİNCİ ADAY ADAYI BOZTÜRK | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete
Arşiv
firma-ekle
İstatistikler
  • 236Bu haber:
  • 718208Toplam ziyaretçi:
  • 4Bugün kü ziyaretçiler:
  • 20Dünkü ziyaretçiler:
  • 0Online olan ziyatçiler:
Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

IMG_7668_800x533 Resim 165_800x5332014 yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisinden Belediye Başkan Aday adaylığını açıklayan ikinci isim Eski Belediye Başkanı Ünal Boztürk oldu. Boztürk ‘Didim’in AK Parti Belediyeciliğine ihtiyacı var’ dedi.

Eski Belediye Başkanı Ünal Boztürk AKP’den Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. 10 Ekim 2013 Perşembe günü saat 14.30’da AKP İlçe Binası toplantı salonunda açıklamada bulunan Boztürk’e AKP İlçe Başkanı Hilmi Erbaş, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Didim Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası 2.  Başkanı Aydın Bener ve davetliler eşlik etti.

Açıklama öncesinde söz alan AKP İlçe Başkanı Hilmi Erbaş 1 Ekim 2013’te başlayan adaylık sürecinin 1 Kasım 2013 tarihine kadar süreceğinive bu süreç içerisinde Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği aday adaylıkları için müracaatların alınacağını belirterek “Biz ilçe yönetimi olarak tüm aday adaylarımıza hoşgörülü ve eşit mesafede olacağız. Sayın Başkan 2014 yerel seçimleri için partimizde İnşaat Mühendisi Bülent Öz’den sonra 2. Başkan aday adayı olan kişidir. İlçe Yönetimi olarak bu süreçte hiçbir aday adaymıza yönelik lehte ve aleyhte tavrımız olmayacaktır, aday adaylarımızdan aynı duyarlılığı bekliyoruz. ” dedi.

Seçim takvimimin sona ermesinin ardından Merkez Yürütme kurulunuun kararı  ve halkın görüşü ile adayların netleşeceğini aktaran Erbaş “Adayımız kim olursa olsun 2014 yerel seçimleri için yeni bir vizyon için canla başla çalışacağız. Ben şimdiden tüm aday adaylarına ve Tecrübesi ile yeniden Başkan adaylığına başvuru yapan Ünal Boztürk’e başarılar diliyorum” dedi.

1999 – 2004 yılları arasında Anavatan Partisinden Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ünal Boztürk ise kendisi gibi Belediye Başkan Aday Adaylığı görevine soyunan partidaşlarını tebrik ederken “Partimize kim hayır getirecekse onun olmasını temenni ederim.  Önceden yürüttüğüm bu görevde  Traım Toprak Reformunun ilçeye gelmesini sağladım. Didim’in İlçe olması için çalışmalar başlattım ve sağladım. Didim’e havaaalanı projesi için girşim başlattım o girişim hala mevcut. Umarım görev verilirse bunuda tamamlayacağım” dedi.

Didim’in AK Parti Belediyeciliğine ihtiyacı olduğunu belirteren Boztürk “Un, maya var bize hamuru pişirip yemek kaldı. Bu teşkilatla Didim’i AK Parti Belediyeciliğine kavuşturmak için engel görmüyorum” dedi.

Boztürk konuşmasının devamında CHPli Bir Beleidye Başkan Aday adayının ‘Belediyecilik bizim işimiz’ demesini de eleştirerek “Hayır belediyecilik sizin işiniz değil, sizin yanlış imar planlarınızı düzeltmek için 5 sene uğraştım. Bugün 3. Koy imara açılıyor diyorsunuz ama 3. Koyu imara açanda sizsiniz” dedi. Boztürk önümüzde ki günlerde benzer açıklmara yer vereceği bir basın toplantısı düzenleyeceğini de belirtti.

Konuşmaların ardından dosyasını İlçe Başkanı Hilmi Erbaş’a teslim eden Boztürk sonrasında ise tebrikleri kabul etti.

One Response to AK PARTİDE İKİNCİ ADAY ADAYI BOZTÜRK

  • ABDULLAH GENC says:

    siz o ısı bı gecın bakalım dıdımın deıl sızın akp ye ıhtıyacınız var cepler nasıl dolacak….

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59
Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY