EKMEK ZAMMI GERİ ALDIRILDI | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete
Arşiv
firma-ekle
İstatistikler
  • 20Bu haber:
  • 699514Toplam ziyaretçi:
  • 31Bugün kü ziyaretçiler:
  • 36Dünkü ziyaretçiler:
  • 0Online olan ziyatçiler:
Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

fft2mm2943929 site-886-MediumDidim’de Temmuz ayında ekmek 75 kuruştan 90 kuruşa çıkarılmıştı. Yapılan ekmek zammına karşı çıkarak geri alınmasını istemiş bir dizi eylemlilik gerçekleştiren Didim Emek ve Demokrasi Platformu mücadeleyi kazandı. Yapılan girişimler sonucunda 250 gram ekmek fiyatı 90 kuruş yerine 75 kuruş olarak belirlendi.

Didim Emek ve Demokrasi Platformu fırıncıların talebi üzerine Ticaret Odasının onayı ile 250 gram ekmek fiyatının 90 kuruşa çıkarılmasına karşılık verdiği mücadeleyi kazandı. Kitlesel basın açıklaması yapan platform,imza kampanyalarında binlerce kişiden imza toplayıp kamuoyu oluşturarak mücadelesini sürdürmüş,aynı çerçevede belediye başkanı ve kaymakamla da görüşmüştü. Bu talep üzerine Belediye Didim Ticaret Odası’na itiraz yazısı gönderdiğini  ve konuyla ilgili değerlendirmeler yapacağını belirten Kaymakam Ersin Emiroğlu başkanlığında oluşturulan komisyonun ekmek zammının geri aldırılırak, 250 gram ekmeğin satış fiyatının 75 kuruş olmasına karar verdiği öğrenildi.

İlçemizde yapılan zam sonrasında fırıncıların kendi aralarında ki rekabetten dolayı ekmek fiyatının 40 kuruşa kadar düştüğünü hatırlatan Platform sözcülerinden Haydar Pınarbaşı “Ekmek zammının halkın yaşamını düşündüğümüzde çok haksız bir zam olduğunu söyleyerek bir mücadele süreci yaşattık.Mücadele tam da Gezi Direnişi zamanına tesadüf etti ve biz’artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak’dedik.Hatırlanacağı gibi ekmek zammını geri aldırmanın  Ethemlere,Ali İsmaillere, Medenilere kısacası o süreçte yitirdiğimiz gençlere bir borcumuz olduğunu söyleyerek yaptık.İşte sonucu budur.Bizim hiç kimsenin emeğiyle,ekmeğiyle oynamak gibi bir derdimiz olmadı olmayacak.Ancak halkın yaşamını zorlaştırmaya yönelik zamlara karşı her zaman mücadele edeceklerini belirtti ve ekledi BU DAHA BAŞLAGIÇ,MÜCADELEYE DEVAM!” dedi.

 

One Response to EKMEK ZAMMI GERİ ALDIRILDI

  • metin says:

    Her yaz aynı şey. Yazın ekmeği iki kat paraya yiyoruz. Sezonda 90 kuruş sezon bitince 40-50 kuruş. Evine 8-10 ekmek alan var yazıktır günahtır. Fırıncılar vurguncuysa belediye ne iş yapar Didimde

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59
Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY