HİLMİ ERBAŞ: “DARBECİLERE KARŞI MISIRLI KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ” | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete
Arşiv
firma-ekle
İstatistikler
  • 37Bu haber:
  • 699514Toplam ziyaretçi:
  • 31Bugün kü ziyaretçiler:
  • 36Dünkü ziyaretçiler:
  • 0Online olan ziyatçiler:
Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

akp_1024x575AK Parti Didim İlçe Başkanı Hilmi ERBAŞ yazılı bir basın açıklaması yaparak darbeci yönetiminin Mısır halkına uyguladığı şiddeti, ellerinde silahlarla savunmasız insanları öldüren darbe rejimini ve terörü kınadı.

Erbaş şunları dile getirdi:

“Mısır’da yaşanan katliamın yankıları hala devam ederken, biz de bu insanlık dışı olaya sessiz kalmayacağız. Elinde en ufak bir savunma aracı bile olmayan insanları, hatta insanlığı katleden darbecileri şiddetle kınıyoruz.

Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi, devletler de yapsa hiçbir terör eylemini tarih affetmemiştir, affetmeyecektir. Onlar da tarih sahnesinde layık oldukları yerlerini alarak silineceklerdir. İllegal olan hiçbir şey, hiçbir zaman kimseye bir şey kazandırmamıştır.

Biz inancımız gereği bu haksızlık karşısında susmayacağız ve desteklerimizi esirgemeyeceğiz. Güya demokrasiyi kurtarmak için yapılan bu insanlık dışı katliama seyirci kalmayıp, insanlığımızı unutmayacağız. Tüm Mısır halkına sabır, ölen kardeşlerimize ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

One Response to HİLMİ ERBAŞ: “DARBECİLERE KARŞI MISIRLI KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ”

  • rafet AKSARI says:

    ”Darbecilere sessiz kalmayalım,meydanlara çıkalım bunu dile getirelim” ama Sn.ERBAŞ o meydanlar bizim kendi sorunlarımıza kapalı iken Mısır için açılıyorsa bir yanlışlık yok mudur? Hem mısır bizim neyimize, tamam darbeciler suç işliyorda, Mursi denilen yaratık normal seçim kurallarına uyarak iktidar koltuğuna oturmadı.Müslüman kardeşlerin önderi olan Mursi,tüm mısır halklarının başkanı olmadı.Tarihte mısır hiç bir zaman Türk dostu olmadı.Ülkemizde acılar yaşanırken başkalarının acılarına ağlamak tuhafıma gitti.Son on yılda 4 bin üzeri kadınımız bıçaklanarak,dövülerek,vurularak katledildi,çocuklar tecavüze uğradı,günde 1 milyon insan yatağına aç giriyor, biz kendi halimize ağlayalım,

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59
Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY