Nisan | 2018 | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 718208Toplam ziyaretçi:
  • 4Bugün kü ziyaretçiler:
  • 20Dünkü ziyaretçiler:
  • 0Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Monthly Archives: Nisan 2018

17Bir tarafta Türkiye’nin en birleştirici sınıfının, işçinin 1 Mayıs’ı…

Öbür tarafta emperyalizmin, taşeronlarının ve bölücülerin ülkemizi bölme provası…

İşçi Sınıfı ve emekçiler sahipsiz değildir.

Sendikalarımız ve kitle örgütlerimizin çağrısına kulak veren halkımız meydanları dolduruyor.

Eline Türk Bayrağını alan, İşçi sınıfı, emekçiler ve Cumhuriyet güçleri 1 Mayıs’ın nasıl kutlanacağını tüm dünyaya gösteriyor!

Amerikan emperyalizmi  ile PKK el ele vermiş, Türk Milleti’ni yok etmek istiyor.

1 Mayıs vatansızlık ve vatan düşmanlığı günü değildir. 1 Mayıs küresel sermayenin tertiplerinde piyon olma günü değildir.

1 Mayıs Türk emekçi ve yoksullarının, Kürt emekçi ve yoksullarıyla vatanın birliği için dayanışma ve mücadele günüdür.

Emperyalizmin Ortadoğu’daki ulusal devletlere karşı sürdürdüğü saldırı bugünün koşullarında o kadar somut, o kadar açık ve vahşicedir ki, bu gerçeği slogan edebiyatından çıkartıp, somut gerçekleri ile önümüze koymak zorundayız.

Vatansız, vatan olmadan sınıf mücadelesi olmaz! HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

16Bilâl N. Şimşir’den “Türkiye Arnavutluk İlişkileri – Büyük Elçilik Anıları”
Emekli diplomat, akademisyen, tarihçi, araştırmacı-yazar Bilal N. Şimşir’in kaleminden “Türkiye Arnavutluk İlişkileri Büyük Elçilik Anıları” Tarihçi Kitabevi etiketiyle yayınlandı.
Büyükelçi olarak 1985-88 yıllarında Arnavutluk’ta görev yapan Bilal N. Şimşir, yaşadıklarını, gezip gördüklerimi ve izlenimlerini sıcağı sıcağına not etti, günlük tuttu ve o notlara dayanarak anılarını bu kitapta topladı.
Enver Hoca’nın hayatını kaybetmesinden altı ay sonra Tiran’da göreve başlayan Şimşir, iktidarda olan kadrosu ve rejimi yakından tanıma fırsatını yakaladı.
Türkiye-Arnavutluk ilişkilerini, iki ülke arasındaki anlaşma ve protokolleri, ekonomi, ticaret, kültür, sağlık alanındaki ilişkileri, işbirliklerini tanıklıklarıyla aktardı. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

24 (2)24 (1)Eski MHP ilçe başkanlarından Can Atas Düzenlediği basın toplantısında İyi partiden milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Atas”Değerli basın mensupları Gazetecilik bizim ailemizde önemli bir yere sahip. Eşim de gazetecilik okuduğu için biz çocuklarımızı da bu mesleğe saygılı olarak yetiştirdik. Gazeteciliğe saygı onun özgürlüğünden geçer. Bugün maalesef ülkemizin basın özgürlüğü konusunda iyi bir yerde olduğunu söylemek çok güç. Biliyorsunuz bugün artık dünyada yasama, yürütme ve yargıdan sonra 4. kuvvet medyadır. Biz İYİ Parti olarak kuvvetler ayrılığını savunuyoruz. Modern anlamda bir kuvvetler ayrılığında medya bağımsız ve hür olmalıdır. İktidarımızda sürekli bizi şakşaklayan bizden çekinen bir medya görmek istemiyoruz. Halkı bağımsız bir şekilde bilgilendiren, yeri gelince bizi eleştirebilen bir medya istiyoruz. Çünkü; Türkiye’yi ülkemizin tüm unsur ve kesimleriyle İYİ yapmak amacındayız. 24 Haziran seçimleri için İYİ Parti Aydın milletvekili aday adaylığımı basınımızın temsilcileri aracılığı ile kamuoyu ile paylaşıyor, seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

18 (2)18 (1)AK Parti’nin en genç Milletvekili aday adayı olan “SİYASETİN EFENDİSİ, AYDIN’IN EFESİ” İşadamı Rafet Göbekli Didim’de basın mensuplarıyla bir araya geldi. Göbekli “Biz şu an aday adayıyız, tüm teşkilatımızın desteğini bekliyoruz. Giremezsek şayet, giren arkadaşlarımızın yanındayız.”diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Milletvekili seçilme yaşının 18’e indirilmesinin ardından 24 Haziran Genel seçimlerinin açıklamasının ardından AK Parti’den Aydın’da Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan 24 yaşındaki İşadamı Rafet Göbekli Didim’de basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Göbekli’ye babası ve annesinin yanı sıra AK Parti Didim İlçe eski başkanlarından Abdurrahim Öztürk ile Didimli işadamı Davut Gökdemir’de destek oldu. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

15 (1)Başkan Atabay, Tenis Akademisi sertifika törenine katıldı.

Didim Tenis Akademisi tarafından organize edilen Türkiye’nin çeşitli illerinden 50’ye yakın sporcunun katılımı ile düzenlenen Gelişim Kampı sertifika töreni ile son buldu. Sertifikalarını Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, Başkan Yardımcıları Ahmet Yılmaz ve Salih Bankoğlu’nun elinden alan minik tenisciler, sertifika töreni sonrası toplu fotoğraf çekildi. Törende yaptığı konuşmada Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severin sözünün önemle vurgulayan Başkan Atabay, sporcularımıza her konuda destek olduklarını ve her zaman olmaya devam edeceklerini söyledi.

13Referandum çalışmalarında etkin bir çalışma gösteren Akbük aydınlık insanları baskın seçim tarihi açıklanır açıklanmaz kollarını sıvadı ve çalışmalarına başladı.

Akbük’de yaşayan herkes; Cumhuriyet Kadınları Derneği Akbük Şubesi, Akbük Kültür ve Çevre Derneği ile Atatürkçü Düşünce Derneği’nin oluşturduğu Akbük Demokrasi Platformu [Bileşenleri]’nin doğal üyesi…

Toplantılara Cumhuriyet Halk Partisi düzenli olarak katılıyor. İyi Parti Didim İlçe örgütüne yapılan davete henüz somut bir yanıt alınamamasına rağmen ilgililer bu konuda bir sıkıntı olmadığını ve birlikteliğe katılım sağlanacağını dile getiriyorlar. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

12Özden Örnek, örnek bir Türk subayıydı…

Deniz kuvvetlerimizin şerefli, Atatürkçü, dinamik bir or-generaliydi.

22 Şubat 2010 tarihinde o devrin kumpasçıları tarafından Balyoz adı verilen dava ile göz altına alındı ve 20 yıl hapse mahkum edildi.

Üzerine atılı suç, Yunanistan’la savaş çıkartmak, böylece kriz yaratmak ve dolayısıyla darbeye zemin hazırlamaktı…

 

Duruşmalardaki ifadelerinde, bu kirli kumpası kuranları, “Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızmaya çalışan çete” olarak teşhis ve teşhir etti…

Sonunda kumpas çözüldü. “Örnek” oramiralimiz beraat etti… HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

11Halk bankası, Vakıfbank Ziraat Bankası ve Akbank Didim şube müdürleri Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş ve Meclis Üyesi Ahmet Ülker’in ev sahibi olduğu ziyarette, Halk bankası Müdürü Soner Çakmak, Vakıfbank Müdürü Hüseyin Turpçu, Ziraat Bankası Müdürü Ferhat Fahri Hameş, Akbank Müdürü Serdar Şen, Erbaş’a görevinin ilçemiz ve ilçe ticareti için hayırlı olmasını diledi.  Hilmi Erbaş da nazik ziyaretleri ve iyi dilekleri için müdürlere teşekkür etti.

Ziyarette ilçe ve ülke ekonomisi ile Oda üyelerinin yararlandığı TOBB Nefes Kredisi hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

 

14Belediye Meclisimiz 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 20. maddesi gereğince 02/05/2018 günü saat 14:oo’de Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonunda aşağıda yazılı bulunan gündem dahilinde toplanacaktır.

 

GÜNDEM     :  

 

 

  • 2017 mali yılına ait kesin hesabın görüşülmesi.

 

  • Altınkum Mahallesi, 2218-2220-2221-2222-2573-15438-15439 numaralı parsellerde “Turizm Alanı” olarak planlı yaklaşık 2 ha alanda “Ticaret- Turizm” olarak düzenlenmesi ile ilgili plan değişikliği teklifinin görüşülmesi.

 

  • Akyeniköy Mahallesi, Akarkuyu Mevkiinde, 666 parsel numaralı taşınmaz ile ilgili 1/1000 ölçekli İlave Uygulama İmar Planı teklifinin görüşülmesi.

 

  • Akbük Mahallesi, 195 ada 2 parsel numaralı taşınmazın Konut Alanı, Park, Trafo Alanı ve Yol olarak düzenlenmesi amaçlı 1/1000 ölçekli ilave Uygulama İmar Planı teklifinin görüşülmesi.

 

  • Akbük Mahallesi, 692 ada 2 parsel ve 674 parsel numaralı taşınmazlar ile ilgili 1/1000 ölçekli İlave Uygulama İmar Planı teklifinin görüşülmesi.

 

  • Cumhuriyet Mahallesi, 15738 ve 15739 parsel numaralı taşınmazlar ile ilgili 1/1000 ölçekli 75. Yıl Küçük Sanayi Sitesi İmar Planı Değişikliği’ne yapılan itirazların görüşülmesi.

 

24Didim’de Yeni Mahallede bulunan Pınar, Selvi, Kocakuyu, Güvenlik, Ortaokul, Egemenlik, Gonca, Kıtıklı, Fener ve Selanik caddelerinde eski asfaltın sökümünün ardından, sürüş güvenirliği yüksek sıcak asfalt çalışmaları yanı sıra, kaldırım yenileme çalışmaları da devam ediyor. Ayrıca İnönü Caddesi Abalı Kavşağı ve Atatürk Bulvarında da büyük şehir ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.Hedef sıcak asfaltsız cadde, parkesiz sokak bırakmayarak,Didim’i geleceğe en iyi şekilde hazırlamak.

23Aydem ve Gediz, müşterilerinin abonelik işlemlerini ve fatura ödemelerini kolayca yapabilmesi, herhangi bir mağduriyet yaşamaması ve artan müşteri yoğunluğuna daha iyi hizmet verebilmek adına cumartesi günleri de tam gün hizmet vermeye başlayacak.

28 Nisan Cumartesi 2018 tarihinden itibaren yoğun talebe göre belirlenen Aydem ve Gediz Müşteri İlişkileri Merkezleri (MİM) hafta içinde olduğu gibi cumartesi günleri de 08.00-18.00 saatleri arasında mesai yaparak tam gün müşterilerine hizmet verecek. Müşterilere kesintisiz hizmet verebilmek adına abonelik ve fatura tahsilatı işlemleri cumartesi günleri yapılacak.

 

22Aydın  Büyükşehir Belediyesi kültür merkezleri kursiyerlerinden oluşan orkestra ve koro, Karacasu’da seyircilere keyifli bir gece yaşattı. Murat Akyüzlü yönetimindeki orkestra ve koro, Yeşilçam filmlerinin unutulmaz şarkılarını seslendirdi.

Karacasu Kültür Merkezi’ndeki konserde, gönüllerde taht kuran Yeşilçam filmlerinde yer alan ve herkes tarafından bilinen “Şimdi Uzaklardasın”, “Nasıl Geçti Habersiz”, “Duydum ki Unutmuşsun” “Veda Busesi” gibi 20’den fazla unutulmaz eser seslendirildi.

Yoğun ilgi gören konserde seyirciler de şarkılara eşlik edip konseri coşkuyla izledi. İzmir Marşı’yla son bulan gecede, Yeşilçam’a emek vermiş, Türkiye sinemasının temelini oluşturan ustalar da anıldı.

Karacasu’da nostalji yaşatan konser için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na ve koro ekibine teşekkür eden Karacasu Belediye Başkan Yardımcısı Erdinç Gümüş, koro şefi Murat Akyüzlü’ye teşekkür edip çiçek takdim etti.

 

 

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY