Mart | 2018 | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 718208Toplam ziyaretçi:
  • 4Bugün kü ziyaretçiler:
  • 20Dünkü ziyaretçiler:
  • 0Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Monthly Archives: Mart 2018

145 (1)   İletişim insanoğlunun ana rahmine düşüşüyle birlikte başlıyor ve ölümüne dek devam ediyor…

İletişim saz ile söz ile duruşla, oturuşla, susmakla, konuşmakla, dinlemekle,  göz göze gelmekle, gülmekle, ağlamakla, sinirlenmekle, kızmakla, el ele tutuşmakla, telefonlaşmakla, mektuplaşmakla, şiirle, romanla, televizyonla, gazeteyle, sosyal medya ile… Kısacası iletim her şeyle… İletişim yaşamla iç içe…

İletişim, sözcük, ses ve beden dilinden oluşan bir bütündür… İletişimde; sözcüklerin yüzde on, sesin yüzde otuz, beden dilinin de yüzde altmış etkili olduğunu bilimsel veriler ortaya koyuyor… Görüldüğü gibi iletişimde beden dilinin önemli bir ağırlığı var… İletişim kişinin kendisiyle başlar.  İletişim kişiyle yapılır. İki tarafın aktif olduğu bir alışveriştir. İletişim anlamların paylaşılmasıdır… HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

1 (2)Zeki Sarıhan

Düzenin emekçilerden yana değişmesini isteyen insanlar hangi sınıftan çıkar? İlk akla gelen sınıf işçi, köylü ve şehir küçük burjuvazisidir. Bu sınıfların içinde sınıf bilincine ulaşıp “Yeter artık! Sınıfımızı suyun başına geçirelim, üreten biz yöneten de biz olmalıyız. Bu zamana kadar zenginler için dönen çarkı tersine çevirelim” derler değil mi?

Ama çoğu zaman öyle olmuyor.  Burjuva ailelerinden de haksız ve insafsız düzen karşısında vicdanı sızlayan, bu nedenle emekçilerin yanına geçip onların haklarını kararlılıkla savunan, hatta hayatını bu mücadeleye vakfeden kişiler çıkar.  Bilinçsizlikleri nedeniyle zalim ve sömürülerin safını seçen, hayatını sınıf atlamaya çalışmakla tüketen yoksulların tersine, toplumlarda böyle ters bir akıntı da vardır.   HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

2 (2)Halkımın en çok güvendiğim özelliği sezgilerinin sağlamlığıdır.

Haberi duymuş olmalısınız, 100 sterlin yatırıp internet kanalıyla penis büyütücü siparişi verenlere gönderilen kolilerden kullanma kılavuzuyla birlikte 15 liralık büyüteçler çıkmış. Haberin hayranlığımı artıran yanı, bunlardan binlercesinin, rezilliği göze alıp durumu polise bildirmeleri.

İşkence altında bulunmama karşın 16 yıldır bu memleketten kaçmıyorsam nedeni budur.

Şimdi bir büyüteç de ekonomi haberleriyle birlikte geldi.

Dolar 4 lira, avro 5 lira, benzin 6 lira, işsizlik % 10,3, enflasyon % 12 ama büyüteç… pardon büyüme % 7,4.

Amacım sorun çıkarmak değil; HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

17Baro Başkanı Av. Gökhan BOZKURT, Baro Saymanı Av. Rabia ALTUNTAŞ ÇİFTÇİ, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Ali Kaan AKIN ve Av. Burak ÖZDEMİR; Uşak 2.Asliye Ceza Mahkemesi’nde Uşak Barosu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte 32 Avukatın yargılandığı ve Başsavcılığın her avukat için ayrı ayrı 10 yıl hapis cezası istediği davada SAVUNMAYI SAVUNMAK amacıyla sanık sandalyesinde olan meslektaşlarıyla birlikte savunma makamında yer almışlardır.

Yapılan yargılamada sanık savunmaları ve mağdur beyanları alınmıştır. Genel olarak mağdurlar beyanlarında, avukatlarca gerçekleştirilen yargılamaya konu protesto eylemi nedeniyle bir mağduriyet yaşamadıklarını ve hatta mağdurlardan biri avukatları şikayet ettiklerini dahi bilmeden kendilerine belge imzalattırıldığını ifade etmiştir. Yargılama bir kısım sanıkların savunmaları alınamadığından ertesi gün saat 10:00’a bırakılmıştır.Aydın  Baro başkanı Av. Gökhan Bozkurt savunmasında: “Uşaklı avukatların uşak olmayı reddettiklerini” ifade ederek sanıkların derhal beraatini talep etmiştir.

 

19 “Otizm Spektrum Bozukluğu” ile ilgili farkındalık oluşturmak ve otizmli bireylerin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla, 2 Nisan, Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü”  olarak ilan edilmiştir. Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından çeşitli etkinlikler planlanmıştır. 2 Nisan Pazartesi günü saat 10:30’da Sanat Kafe önünde başlayacak olan programda çocuklarımızla birlikte sportif etkinlikler ve oyunlar, gitar grubu sunumu, halk oyunları gösterisi ve el baskısı etkinliği gerçekleştirilecektir. Aynı gün saat 14:00’te Hidayet Sayın Konferans Salonunda gerçekleştirilecek olan programda Tohum Otizm Vakfı Koordinatörü Deniz YILMAZ’ın konuşması, Dr. Şakir BOZDAĞ’ın “bir babanın gözünden otizm” konulu konuşması,  kısa film gösterimi, Atça Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan çocuklarımızın halk oyunları gösterisi yer alacaktır. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

16CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, TBMM’deki “Çanakkale Anma” etkinlikleri çerçevesinde yapılacak olan tiyatro gösterisindeki kadın oyuncuların sahneden çekilmesi ve sahnedeki Atatürk’büstünün kaldırılması kararı iddialarını meclis gündemine taşıdı.

CHP’li Baydar, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın yazılı olarak yanıtlanmasını istediği önergesinde şu sorulara yer verdi: HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

15Didim Mezopotamya Kültür Derneği ve Nehirsan Grup işbirliğiyle düzenlenen “Biz Birlikte Türkiyeyiz” konferansına, AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner konuşmacı olarak katıldı. Didim Ticaret Odası Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen, “Biz Birlikte Türkiyeyiz” konferansına, AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner ve eşinin yanı sıra, Batman Sason Belediye Başkanı Cuma Uçar, AK Parti Didim İlçe Başkanı Maşallah Subaşı, Nehirsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Orak, AK Partili belediye meclis üyeleri, ilçe yöneticileri ile vatandaşlar katıldı. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

14Didim Sportif Turizm Kurulu, Kaymakamlık binasında, İlçe Kaymakamı Mehmet Türköz Başkanlığında toplandı. Toplantıya, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Yahya Kızıltaş, Didim İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Kabakçı, Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü Serkan Demircioğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Hüseyin Ulusoy ile TÜRSAB Didim BYK Başkanı Aylin Bal da katıldı.
  DALIŞ BÖLGELERİ BELİRLENDİ  
Kurul kararına göre, 18 adet su üstü parkur alanı ve 3 tane su altı sporları ve dalış bölgesi belirlendi. Buna göre Aquasis Otel önü, su altı ve su üstü spor alanı olarak belirlendi. Didim Beach önü ve Polis Akademisi Koyu, Panayır Adası çevresi ile batısındaki altın banklar, Bozbük Mevkisi, İsabel Kayası, Parlamenterler Sitesi açıkları, Tek Ağaç Burnu da dalış parkurları olarak tespit edildi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

13Marmaris Belediyesi encümeni, Orhaniye Mahallesi’ndeki Kızkumu Plajı’nda bulunan 8 iskelenin İmar Kanunu gereğince yıkımına karar verdi.

Denizin üstünde uzanan efsanevi olduğuna inanılan kumdan yol nedeniyle üne kavuşan Kızkumu Plajı’nın çevresindeki iskelelerin yıkımına başlandı. Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile güvenliği sağlamak amacıyla zabıta ve jandarma ekipleri de yıkımda yer aldı.

Halkın ortak kullanım alanları halka bırakılmalı;birilerinin şahsi malı haline gelmemeli.

 

12Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) tanıtım toplantısı 28 Mart Çarşamba günü gerçekleşti. Toplantıya Didim Ticaret Odasından Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım ve Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üstündağ katıldı.

Toplantıda konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Dünya ülkeleri ‘bir tane yatırım ortamı reformunu nasıl yapacağız’ diye düşünürken, hükümetimizin kararlı adımlarıyla biz 100 reformu birden hayata geçiriyoruz” dedi.

Yatırım olmadan zenginlik, istihdam, iş ve aş olmayacağını dile getiren Hisarcıklıoğlu, “Hepimiz Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasını, daha fazla yatırım çekmesini, daha zengin olmasını istiyoruz. Biz birlikte daha güçlü olduğumuzu, Türkiye’yi daha ileriye taşıyabileceğimizi çok iyi biliyoruz” diye konuştu. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

11Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 20. maddesi gereğince 04/04/2018 günü saat 14:oo’de Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonunda aşağıda yazılı bulunan gündem dahilinde toplanacaktır. Dileyen yurttaşlar izleyici olarak katılabilir.

                                                              GÜNDEM HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

10Nisan ayından itibaren adaylar belirlenmeye başlanacak. Önce CHP’nin elinde olmayan belediyelerde yarışa katılacak isimler belirlenecek.

Yerel seçimlere ilişkin strateji belgesi hazırlıkları bitme aşamasına gelen Cumhuriyet Halk Partisi’nde, bu kez adaylar önceden açıklanacak. Nisan ayından aday belirleme işlemi için düğmeye basılacak. Adaylar 10 aylık bir program çerçevesinde ay ay ilan edilecek.

Belirlenen eylem planı çerçevesinde önce CHP’nin elinde olmayan belediyelerin adayları belirlenecek. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun son dönemde her konuşmasında dile getirdiği Antalya, Mersin, Adana, Balıkesir, İstanbul, Ankara, Denizli büyükşehirleri başta olmak üzere, bu illere yönelik ayrı bir strateji takip edilecek.

ÖNCE ANKETLER YAPILACAK
Belirlenen eylem planına göre, yerel seçimlerde yarışacak adaylar için önce aday adayları anketler yöntemiyle kamuoyuna sorulacak. Vatandaştan onay alan aday adayları hakkında daha sonra örgütün görüşüne başvurulacak. Kısaca, ‘halkın tercih ettiği ve parti örgütünün kabul ettiği’ isimler zaman geçirilmeden hemen açıklanacak. Böylece, şimdiden çalışma yapmaları sağlanacak. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY