Aralık | 2017 | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 718208Toplam ziyaretçi:
  • 4Bugün kü ziyaretçiler:
  • 20Dünkü ziyaretçiler:
  • 0Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Monthly Archives: Aralık 2017

11Değerli basın mensupları, Ak Partimize gönül vermiş çok sevgili dava arkadaşlarım ve Didim kamuoyu,

Bildiğiniz üzere 30 Mart 2014 seçimlerinden önce 26 Şubat 2014 tarihinde dönemin teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcısı  Sayın Ekrem Erdem’in takdiriyle Ak Parti Didim İlçe Başkanı olarak atandım. Ardından 12 Kasım 2014’te 5. Olağan Kongre sürecinde tekrar ilçe başkanlığı görevine seçildim. Geçtiğimiz günlerde de 6. Olağan Kongre sürecinde  ilçe temayül yoklaması ve teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcımız Sayın Mustafa Ataş Bey’in takdirleriyle 28 Ocak 2017 tarihinde yapılacak olan ilçe kongremizin genel merkez adayı olarak görevlendirildim.

Ancak dün il başkanımız Sayın Ahmet Ertürk’ün Ses Gazetesinde yayınlanan talihsiz açıklaması ve tamamını dinleme şansı bulduğum ses kaydı neticesinde bir karar alıp bu açıklamayı yapmayı siyaseten uygun buldum. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

DSC_18822017 yılı sona ererken yeni bir yıla girmenin heyecan ve mutluluğunu bütün vatandaşlarımızla paylaşıyor, 2018 yılının milletimiz ve bütün insanlık için huzur, barış, refah ve istikrar getirmesini temenni ediyor, ailenizle, sevdiklerinizle, dayanışma, huzur,  sıhhat ve afiyet içinde yeni bir yıl dilerken, bütün vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı arz ediyorum.

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem

 

22“2017 yılını geride bırakıyor; yeni umut ve heyecanlarla 2018 yılına hazırlanıyoruz.

Didim adına dolu dolu geçen yılın ardından, yeni hizmet ve projelerle kentimizin vizyonunun gelişmesi, modern ve yaşanılabilir bir kent olması yolunda çalışmalarımızı artırarak devam ettireceğimiz yeni bir yılıa ulaşmanın heyecanı içindeyiz. Yeni yılın ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlı bir yıl olmasını sevgiye, barışa, dostluğa, birlik, beraberlik ve dayanışmaya vesile olmasını diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılınızın sağlık, başarı, mutluluk ve umut içerisinde geçmesini gönülden temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

A.Deniz ATABAY-T.C. Didim Belediye Başkanı

DCIM100MEDIADJI_0409.JPG

DCIM100MEDIADJI_0409.JPG

Vatandaşlarımızın yeni umutların yüklendiği yeni yıla en mutlu şekilde girebilmeleri için Aydın Büyükşehir Belediyesi bir dizi etkinlik düzenleyecek. Yeni yılla ilgili bir mesaj yayımlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise yeni yılın tüm dünyaya sağlık ve mutluluk getirmesi temennisinde bulundu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından 31 Aralık gecesi saat 23.30-00.30 arasında Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenecek etkinliklerde Aydın’a mevsimin ilk karı düşecek. Suni kar makinesinin çalışacağı etkinlikle Atatürk Kent Meydanı beyaza bürünecek. Havuz ve gökyüzü lazer gösterisinin de yapılacağı gecede Aydın Büyükşehir Belediyesi Konservatuvar Orkestrası vatandaşlara doyumsuz bir gece yaşatacak. Yeni yıl eğlencesi birbirinden güzel görüntülerin oluşacağı havai fişek gösterisiyle son bulacak. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

H

H

H

H

MEHMET SARIŞIN YAZIYOR

Didim Genç İşadamları Deneği (DİGİAD) yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk’ü ziyaret etti. Ziyarette Başkan Ertürk, “Didim’de çok zor seçim kazanırız çünkü aramızda çok fazla bir oy farkı var. Didim’de seçimleri kazanmak hizmetle, yatırımlarla değil gönüllere dokunarak oluyor” dedi.

Didim’de 385 üyesi bulunan Didim Genç İşadamları Derneği, ilçenin sorunlarını anlatmak ve yeni göreve gelen Ahmet Ertürk’e hayırlı olsun dileklerinde bulunmak için AK Parti Aydın İl Başkanlığını ziyaret etti. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

20CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki ve yönetim kurulu üyeleri Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ziyaret etti.

Tilki, Başkan Çerçioğlu’nu ziyaret etmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, “Sayın Başkanımız Özlem Çerçioğlu her zaman gençlerin yanında olmuştur. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmamıştır. Sosyal belediyeciliği ve başarılı çalışmaları Türkiye çapında örnek olan Büyükşehir belediye başkanımızla gururu duyuyoruz.  Bize de tecrübelerini aktardığı için çok teşekkür ederiz” dedi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

19Aydın’nın Didim ilçesinde 10 okulun ürettiği 10 projede, Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı koordinesinde düzenlenen Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 4006 Bilim Fuarları Projeleri kapsamında kabul edildi.
Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep AKDEMİR,  Didim’de bulunan 10 okulun projeye başvurduğunu ve 10 projenin de kabul edildiğini belirterek, “İvme kazanan proje çalışmaları meyvesini vermeye devam ediyor. 5. sınıf ile 12. sınıf öğrencileri arası bilimsel araştırmaları artırmak çocuklarımızda araştırma duygularının geliştirilmesi amacıyla başvuruları kabul edilen her okulumuza proje çalışmaları için 5 bin TL destek sağlanacak. İlçemiz eğitimine bu anlamda 50 bin TL’lik bir kaynak aktarılacak” ifadelerini kullandı. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

18 (1)18 (2)Ali Deveci başkanlığındaki CHP Nazilli İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile Ünsal Ünal başkanlığındaki CHP Sultanhisar ilçe yönetim kurulu üyeleri, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ziyaret etti.

Deveci ve Ünal yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Başkan Çerçioğlu’na nezaket ziyaretinde bulunduklarını belirtirken, Başkan Çerçioğlu’nun sadece Aydın’ın değil, yatırım ve hizmetleriyle tüm Türkiye’ye örnek olmuş bir başkan olduğunu ifade ettiler.

Yapılan ziyaret nedeniyle her iki ilçenin başkan ve yönetimine teşekkür eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Nazilli ve Sultanhisar ilçe yönetimine çalışmalarında başarılar diledi.

16Aydın’da  cadde ve meydanlar Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından rengarenk ışıklandırıldı.

Aydın’da her yıl olduğu gibi Aydın Atatürk Kent Meydanı, Malazgirt Meydanı ve başta olmak üzere Nazilli Uzun Çarşı, Nazilli Hürriyet Caddesi, Ali İhsan Paşa Bulvarı, Adnan Menderes Bulvarı, gibi yoğun olarak kullanılan alanlar ve caddeler ışıklandırıldı. Vatandaşların yeni yıl heyecanına ortak olmak için büyükşehir belediyesi geçtiğimiz günlerde ışıklandırılan caddelere ilave olarak yeni ışıklandırmalar da eklendi.

Uygulamadan dolayı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür eden Aydınlılar, “Hava kararınca caddelerin ışıl ışıl görüntüsüne  hayran kaldık. Adeta Paris’i andıran bir görüntü var. Bol bol fotoğraf çekildik. Yeni yıl heyecanını günler öncesinden yaşamamıza sebep olan bu uygulama nedeniyle Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na çok teşekkür ederiz” diye konuştular.

 

111- FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütünün TSK içerisinde faaliyet yürüten askeri personelin gizliliğine büyük önem verdiği, diğer örgüt mensupları tarafından iletişim amacıyla kullanılan şifreli haberleşme uygulaması “BYLOCK” dâhil olmak üzere bilinen iletişim usullerinden uzak durdukları, örgüt içi hiyerarşiye göre mahrem yapı içerisinde sorumlu düzeydeki örgüt mensuplarının iletişim kurmak için sabit telefon hatlarını kullandıkları, askeri personellerin tayin oldukları İllere geldiklerinde sabit hattan arandıkları, amacın gizliliğe riayet edilerek örgüt üyelerin deşifre olmaması olduğu, bu hatların anonim ve halka açık olması, yoğun olarak kullanılması ve arama yapanın kimliğini tespite imkân bulunmaması nedeniyle tercih edildiği tespit edilmiş, Aydın Cumhuriyet Başsavcılığının 2017/10297 sayılı soruşturması ile örgütün askeri yapılanmasının çözülmesi yönetici ve üyelerinin tespitine yönelik 86.000 veri bulanan sabit hatlar tespit edilerek incelenmiş, inceleme neticesinde 78 örgüt üyesi askeri personel tespit edilmiş, 14.09.2017 tarihinden günümüze kadar Aydın Merkezli başlatılan toplam 5 ayrı eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda 6 asker firar olmak üzere 72 askeri personel yakalanmış, 35 asker tutuklanmış, 37 asker TCK 221 madde kapsamında etkin pişmanlık hükümlerince ifadeleri devam eden çalışmalarda alınmış ve çıkarıldıkları adli mercilerce adli kontrol kararı ile salıverilmişlerdir.  HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

12Danıştay 11. Dairesi, Bakanlar Kurulu kararıyla öğretmenlere verilen ek ders ücretinin kaldırılmasına dair yönetmelik değişikliğinin yürütmesini durdurdu.

Eğitim iş Genel Merkezi tarafından Danıştay’ın ‘ders ve ek derse ilişkin esaslara yürütmeyi durdurma kararı’ ile ilgili yapılan açıklamada, “Danıştay 11. Dairesi kararında sendikamızın gerekçelerini haklı bulmuştur. Bu karar gereği işletmelerde yapılan görevler aylık karşılığında değerlendirilmeyecek daha önce olduğu gibi maaş karşılığını doldurmuş olup olmadığına bakılmaksızın ek ders karşılığı sayılacaktır” denildi.

13Vergi dairesi adamın birine tebligat göndermiş ve görüşmek üzere vergi dairesine davet etmiş. Gelirken bütün defterlerini, banka ekstrelerini ve varsa çek defterlerini de getirmesini istemişler. Adam korku içinde, mali müşavir bir arkadaşına danışmaya gitmiş.

Sormuş;

─ Vergi dairesine giderken nasıl giyineyim? Ne tür bir izlenim bırakırsam, bana daha az vergi cezası keserler?

Mali müşavir öğüt vermiş;

─ En eski elbiselerini giy. Yoksul, muhtaç bir görüntü ver ki, sana az ceza kessinler.

Mali müşavirin önerisi adamın kafasına yatmış. Yine de son kararını vermeden önce avukat bir arkadaşına da danışmak istemiş. Avukat, mali müşavirin tam tersi bir öğüt vermiş; HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY