Kasım | 2017 | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 718208Toplam ziyaretçi:
  • 4Bugün kü ziyaretçiler:
  • 20Dünkü ziyaretçiler:
  • 0Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Monthly Archives: Kasım 2017

22Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım’ın oğullarının da isminin yer aldığı Paradise Paper’s belgeleri yayınlanmış ve bu belgelerin soruşturulmasıyla ilgili verilen önerge AKP milletvekillerinin oylarıyla reddedilmişti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bugün yaptığı açıklamada, kirli ticari ilişkilerin Başbakanın oğullarıyla sınırlı olmadığını, Erdoğan’ın akrabaları ve yakın çevresinin de işin içinde olduğunu belgeleriyle birlikte ortaya koydu.

Söz konusu organize yapı, Erdoğan’ın kardeşi, eniştesi, oğlu, dünürü ve özel kalem müdüründen oluşuyor. Aile boyu faaliyet yürüten bu yapı, Man Adası’ndaki bir şirkete 20 günde tamı tamına 15 milyon dolar aktarmış.

Kılıçdaroğlu’nun belgeleri açıklamasının ardından yandaş medya hemen harekete geçerek yurttaşların zihnini bulandırmak ve belgelerin gerçek olmadığını iddia ederek skandalın üstünü örtmek istedi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

9 (1)Atatürk’ü sahiplenmeye elbette en fazla devrimcilerin hakkı vardır. Çünkü kuşkusuz Atatürk, tarihimizdeki en büyük devrimcidir.

Elbette Marksist devrimcilik ile Atatürk devrimciliği farklıdır. Ancak önemli ortak noktaları ikisinin de emperyalizme karşı olmasıdır.

Bu yüzden emperyalizmin boyunduruğundan kurtulmaya çalışan bütün ülkeler ve liderler Atatürk’ü örnek almışlardır.

Bu yüzden Atatürk’ün yurtdışındaki belki de tek anıtı, dünyanın son sosyalist ülkelerinden biri olan Küba’dadır. Bu yüzden Che Guavere’nin çantasında nutuk taşıdığı rivayet edilir. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

DSC_01201 (1)Ve işte başlıyoruz…

Tüm ev sahipleri ,evlerini yeni bir kiracıya verecekken istisnasız o evi yaşam alanı seçmiş diğer bireylerden hep zarar görmüştür. Ya evin boyasını sarartmış,ya duvara bir şeyler asmak için delik –deşik etmiş,ya gürültü yapmış ya da sahip olduğu eve zarar verecek herhangibir şey işte …

Evini kiralama sevdasından vazgeçmez ama diğer kiracı(s)larından  gördüğü zararı-zararları yaşam alanı olarak o evi seçmiş. Ve  üstelik tüm bunları  o da önceki ev sahiplerinden zarar gördüğü halde o evde gerçekten yaşamak istediği için tüm bu olumsuz duyguları geride bırakarak ısrarcı tavırla o ev sahibini ikna etmeye çalışır. Yeni kiracı başka ev bulamadığı için bunu yapmaz.Artık o evde kalmak istediği için ,o eve hissettiği duygulardan ve kendinden emin olduğu için ve diğer tüm yaşadığı olumsuzluklara rağmen hisettiği o eve o güzel şansı verir. Yoksa gerçekten de daha iyisi vardır.Hep daha iyisi  yok mudur zaten! HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

40-2Yalamayı şimdilik sadece hükümetle sınırlasa da,
Aynı anda hem askeri hem Fetöyü yalayabilme kapasiteli,
Kahvehane geyikçisi, “Haberim yok” habercisi,
Soma’ya “Somali” diyen, Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk kükremiş (!)…
“Amerikayla savaşacağız, yüreği yetmeyen bu ülkeyi terk etsin…”
Hadi bakalım, “Götüne güvenen Borazancıbaşı” o zaman…

Camanbay Sato

 

101915DÜNYA TURİZMİ İZMİR’DE BULUŞUYOR TİCARET ODASI ÜCRETSİZ ULAŞIM SAĞLIYOR

Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan ‘Travel Turkey İzmir’ Turizm Fuar ve Konferansı 07-10 Aralık 2017 tarihleri arasında Fuar İzmir’de gerçekleşecek.

Didim Ticaret Odası ‘Travel Turkey İzmir’ Turizm Fuar ve Konferansı’na 7 Aralık perşembe günü ilçemizde faaliyet gösteren turizmcilerin ve fuarı görmek isteyen vatandaşların ücretsiz ulaşımını sağlayacak.

Fuara katılmak isteyenlerin 5 Aralık salı günü mesai bitimine kadar http://www.didimto.org.tr/fuar-kayit.html linki üzerinden kayıt formunu doldurarak veya 811 25 63 numaralı telefonu arayarak isim yazdırmaları gerekmektedir.

Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ fuar hakkında; ” Ülkemiz turizm sektörünün en önemli etkinliklerinden biri. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi ilgi duyan Didimlilerin fuara ulaşımını kolaylaştırıyoruz. Ziyaretçiler Türkiye’nin ve değişik ülkelerle bölgelerin turizm zenginliklerini, farklı destinasyonlarını yerli ve yabancı turizm yatırımcılarını, acenteleri ziyaret ederek bilgiler edinme ve görüşmeler yapma fırsatı yakalayacaklar,” dedi.

 

H

H

MEHMET SARIŞIN YAZIYOR

Didim Beach Resort Hotel‘de önceki akşam Didim’de görev yapan gazetecilerin de katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, bu toplantıda turizm ve inşaat sektörünün temsilcileriyle buluştu. Toplantıya Didim Kaymakamı Mehmet Türköz ve Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay da katıldı. Protokol masasında Vali Bey’in sağında Didim Beach Resort Hotel’in sahibi Yusuf Mutlu ve onun da yanında Aquasis Hotel’in sahibi Kadir Karakaya oturdu. Mutlu ve Karakaya yaptıkları konuşmalarda Didim’in turizmde yaşadığı sorunları anlatarak, çözüm için destek istediler. 160 kişinin katılımın beklendiği toplantıya 190 kişi katıldı. Bu nedenle aslında kapalı olan ve bu toplantı için açılan otelde, serviste sorunlar yaşandı. Protokol masasında oturanlar, yemeklerini, tatlılarını yiyip, çaylarını içerken, basına ayrılan masada oturan gazetecilere hala servis yapılmamıştı. Sıra bu masaya gelince, basın mensuplarından özür dilenerek, yemek kalmadığı söylendi! Otel Müdürü Burhan Çaloğlu masaya gelerek yaşanan bu sıkıntı için özür diledi ve gazetecileri toplantı sonrasında yemeğe götürmeyi teklif etti. Tabii ki bu teklif kabul edilmedi. Didimli gazeteciler; Ediz Verdioğlu, Yaşar Çelebi, İlknur Etleç, Kemal Etleç, Oktay Çiftçi, Hüseyin Çalışkan ve Bahri Aşık hariç hepsinin ağabeyi olan ben Mehmet Sarışın‘ın saygıyı hak ettiğimizi düşünüyorum. Didim’de gece-gündüz görev yapan gazeteciler olarak adeta Didim’in Türkiye’de ve dünyada sesi olmak için çırpınıyor, koşuşturup duruyoruz. Bu nedenle “Lütfen basına saygı”  diyoruz.

H

H

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Ege Bölgesi için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu. Yapılan açıklamada, “Bölgemizde (İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Manisa ve Aydın) halen orta kuvvette, kıyılarda zaman zaman kuvvetli (15-45 km/sa) esen rüzgarın, güney yönlerden bölge genelinde kuvvetli (30-50 km/sa), İzmir, Aydın, Çanakkale ve Balıkesir’in kıyı kesimlerinde fırtına (55-70 km/sa) şeklinde eseceği, fırtınanın Pazar günü akşam saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın meydana getireceği olumsuzluklara karşı, ulaşımda aksamalar, ağaç ve direklerin devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

11CHP Aydın İl Başkan Yardımcısı Okan Kılıç ile Didim’de inşaat sektöründe hizmet veren Ozan Kılıç’ın babaları Kemal Kılıç, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Uzun zamandır kanser tedavisi gören Kemal Kılıç, önceki akşam vefat etti. Uzun yıllar Didim’de aktif siyasetin içerisinde yer alan Kemal Kılıç’ın dün saat 13.00’de Didim Cemevi’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından, Denizköy Mezarlığı’nda defnedildi.

HABER: MEHMET SARIŞIN

15 (4)Mehmet Sarışın yazıyor

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Didim’i  ziyaret etti. Vali Köşger, Didim’in çözülemeyecek kronikleşmiş bir sorununun olmadığını belirterek, Didim’in gündeminde olan Devlet Hastanesi ek binası yapımının yatırım programına alındığını ve bu sorunun yakın zamanda çözüleceğini, Fen Lisesi’ni de Didimliler’in hak ettiğini söyledi. Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ve beraberindekiler, D-Marin Didim Marina’ya da gittiler. Kurum amirleri, burada Vali Köşger’e brifing verdi. Vali Yavuz Selim Köşger, Sahil Güvenlik ekipleriyle kıyı şeridinde incelemelerde bulundu, balık üretim çiftliğini ziyaret etti. Didim ziyaretiyle ilgili bir açıklama yapan Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Didim’in Aydın’ın en önemli ilçelerinden birisi olduğunu belirterek, “Didim, bizim turizm alanında marka olmuş ilçelerimizden birisi. O açıdan Didim ilçemiz, ilimiz açısından önem arz ediyor. Aydın, çok büyük potansiyeli olan bir şehir. Turizm açısından da ciddi bir potansiyeli var. Didim ise turizm alanında çok bakir bir ilçemiz. Deniz, plaj ve yaz turizmi açısından çok büyük kapasiteleri olan bir ilçe” dedi. Vali Köşger, Didim’de önceki akşam Beach Resort Hotel’de inşaat ve turizm sektörlerinin temsilcileriyle bir araya gelerek sektör sorunlarını dinledi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

1 (2)Mümin Müslümanlar, İslamiyet’in en mükemmel din olduğuna inanırlar. İleri sürdükleri gerekçeler arasında onun en son gelen din olduğunu da söylenir. Teknoloji gibi kültür ve inançlar da evrim geçirdiğinden en son gelenin öncekilerden daha mükemmel olması da doğaldır.

Fakat dünyada bilim insanları olsun, çeşitli dinlere mensup ilahiyatçılar olsun bir araya gelip “Hangi din daha mükemmel” olduğu gibi bir saptamada bulunmuş değildir. Çünkü bu tamamıyla inanç alanına giriyor. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

MURAT KAFADAROĞLUSelanik göçmenlerinden Kavala’nın Koçkar köyünden 1924 yılında köyümüze gelen ihtiyarlarımızın çok güzel hatıraları vardı.1850’li yıllarda Koçkar köyü 30 hane iken, köyde koyun ve keçi sürülerinden oluşan 36.000 hayvan olduğu anlatılıyordu. İhtiyarlarımızın söylediği bir türküden aklımda kalan kısmını sizlerle paylaşmak istiyorum.

-Ana, ana,ana.ana

Neden verdin beni çobana

Çobanın kepesinden sular süzülür

Ayşe’nin gerdanına altınlar dizilir.

Bende Ayşe kıza sesleniyorum:

-Ah Ayşe kızım orada yaşayan herkes çobandı. Ne yapsınlar seni başka kime versinler.30 hane 36.000 hayvan güdüyor.Allah çobanla beraber mekanlarını cennet eylesin

MURAT KAFADAROĞLU

H

H

H

H

Canım pide istedi. Uzun zamandır da bizim ofisten her çıkışta gözüm “Pidekolik” levhasına takılıyordu. Pidekolik Çorba Pide Salonu‘nun Yapı Kredi Bankası’nın karşısında olduğunu hemen belirteyim de kolay bulun. Neyse girdim içeri. Kıymalı pide söyledim. Pide olurken tuvaletine girdim. Tertemizdi. Pırıl pırıl derler ya aynen öyle. Zaten mutfak her müşterinin görebileceği bir konumda. Belli ki hijyen bu pidecide çok önemli. Hani şeffaf mutfak diyorlar ya öyle… Pide ustasını dikkatli bir şekilde izledim. Hamuru elle açıyordu. Makine yoktu. Tek pide söyledim ama başka yerlerde yediğimin iki misli geldi sanki. Kocaman. Pidenin yanında ücretsiz salata da getiriyorlar. Karnım doydu, hesabı istedim. “7 lira” dediler. Bu lezzet “7 liraya” şaşırdım tabii ki ve dükkanın sahiplerine Bu pideciyi Lezzet Durakları köşeme taşımak istediğimi söyledim. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY