Nisan | 2017 | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 718208Toplam ziyaretçi:
  • 4Bugün kü ziyaretçiler:
  • 20Dünkü ziyaretçiler:
  • 0Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Monthly Archives: Nisan 2017

2“Müslüman olmayan bir devletin egemen olduğu memleketler İslam hukukunda darülharp sayılır. Darülharbi darülislam haline getirmek için cihat yapılır.”

İslam Ansiklopedisinde darülharp böyle tanımlanıyor.

Müslümanlarca İslamın şartlarının yerine getirilebildiği toplumların darülislam olduğu konusunda icma var. İcmaya göre Türkiye darülislamdır ama bunun tersini savunanlar da yok değil. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

1127 Nisan 2009 da yürürlüğe giren 5892 sayılı yasayla “Emek ve Dayanışma Bayramı” olarak ilan edilen 1 Mayıs, işçilerimizin ülke ekonomisine ve gelişimine verdikleri katkıyı her daim hafızalarda tutmak, işçilerimize verdiğimiz önemi vurgulamak açısından önemli bir kazanımdır.

Sivil ve güçlü sosyal yaşamın göstergelerinden biri olarak gördüğümüz bu önemli günde, iş sağlığı ve güvenli başta olmak üzere işçilerimizin sosyal ve ekonomik haklarını iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızın hız kesmeden devam edeceğini memnuniyetle belirtmek isterim.

Bu vesileyle işçilerimiz başta olmak üzere tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik eder, bu bayramın barış, huzur ve birliğimize katkıda bulunacağına olan inancımı belirtmek isterim.

Saygılarımla.

MEHMET ERDEM-AK PARTİ AYDIN MİLLETVEKİLİ

 

1328 nisan 2017 Cuma günü Didim esnaf odası yöneticileri, esnaf odasına kayıtlı elektrikçi esnafı ve Aydem yetkilileri yaşadıkları sorunları konuşmak,tartışmak ve çözüm üretmek amacıyla saat 10:00’da Meandros köy sofrasında bir araya geldi.

Esnaf odası başkanı Yaşar Pektaşoğlu odaya kayıtlı 44 tesisatçı ve 3 malzeme satıcısı olmak üzere 47 kişinin elektirik hizmeti verdiğini belirterek”Edebini aşmadan sorunlarımızı konuşalım tartışalım. Biz hep sizin yanınızdayız ama maalesef siz kendi yanınızda değilsiniz. Piyasanın kötü olmasının nedeni sizlersiniz. Çünkü kendi ayağınıza kurşun sıkıyorsunuz. Yaptığınız işlerde sözleşme dahi imzalamıyorsunuz. dedi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

18119313_636296609903433_3859967662143470509_nDidim’de otomobilin el arabasına çarpması sonucu 80 yaşındaki Mehmet Osman Sakıcı hayatını kaybetti.
Kaza, saat 08.30 sıralarında Denizköy Mahallesi, Didim-Akbük karayolunda meydana geldi. Söke’den Didim şehir merkezi istikametine seyreden 35 VP 080 plakalı otomobil, el arabasıyla yolun kenarında malzemeler toplayan Mehmet Osman Sakıcı’ya (80) çarptı. Çarpmanın etkisiyle el arabası devrilirken, sürücüsü Mehmet Osman Sakıcı yol kenarına savrularak olay yerinde yaşamını yitirdi. Kaza yerine çağrılan 112 Acil Servis ekibinin yaptığı incelemede, Sakıcı’nın hayatını yitirdiği belirlendi. Kazaya karışan sürücü ise otomobille olay yerinden kaçarken, polis tarafından şehir merkezinde kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı.

Haber: Bahri AŞIK

11Aydın, Denizli ve Muğla’da 2008 yılından bu yana elektrik dağıtım hizmetini yürüten ADM Elektrik Dağıtım, bölgesindeki uzaktan okuma yapılacak sayaç sayısını 26.000’e çıkarmayı hedefliyor.

Bölgeye sunduğu enerji ve sosyal desteklerin yanı sıra teknolojik gelişmelerle de hizmetlerine kalite katan ADM Elektrik Dağıtım, otomatik sayaç okuma sistemiyle her geçen yıl daha fazla tüketiciye ulaşıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ADM Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Bülent Yüksel hizmet bölgesinde yıllık tüketimi 100.000 Kwh olan tüketicileri tamamının sayaçlarının OSOS kapsamında uzaktan okunacağını söyledi. Yükselen nüfus hızı, şehirleşme ve sanayileşmenin okunan sayaç sayısını arttırdığını ifade eden Yüksel, bu doğrultuda teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

11TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ SİSTEMİ BU GİDİŞE “DUR” DEME ZAMANI GELMİŞTİR

AKP iktidarı ile birlikte temel eğitimden ortaöğretime geçiş sistemde yapılan değişikliklerin sayısı 6’ya ulaşmıştır.

LGS, OKS olmuş,

OKS, SBS olmuş,

SBS, SBS’ciklere dönüşmüş,

SBS’cikler TEOG’lara dönüşmüştür.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi altyapısı hazırlanmadan uygulamaya konmuştur. 2013/2014 eğitim öğretim yılında Seviye Belirleme Sınav (SBS) sistemi değiştirilmiş, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) adı altında yeni bir şekle dönüştürülmüştür. Eski sistemde tek bir sınav varken TEOG sistemi ile öğrenciler yılda 12 sınava alınmaya başlanmıştır. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

CHP AYDIN MERKEZ ÝLÇE BAÞKANI BARIÞ ALTINTAÞ:“BU EYLEMLERÝN ANA SEBEBÝ BU ÝNSANLARA GEÇMÝÞ BELEDÝYE YÖNETÝMLERÝNDE VERÝLEN TAVÝZLERDÝR” (MEHMET BARLAS/AYDIN-ÝHA)

BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLAN  İLÇE BAŞKANI

AKP ilçe başkanının mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait bir parselde yapılan plan değişikliğine ilişkin açıklaması, konudan ne kadar uzak ve bilgisiz olduğunu bizlere göstermiştir.

Biraz araştırma yapsa ya da gelip bizlere sorsa aynı bölgede bundan bir süre önce yaklaşık 27 bin metre kare alanın spor ve sosyal alan olarak ilan edildiğini, hatta bununla da yetinilmeyip projelendirilerek yapımına başlandığını ve ülkemizin en modern spor tesislerinden birisinin hizmete açılmak üzere olduğunu bilirdi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi yapmış olduğu bütün uygulamalarda mevzuat hükümlerine göre hareket etmektedir, bu teklif de meclisten ve komisyondan bütün partilerin oybirliği ile onaylanmıştır.

AKP ilçe başkanı kendi partililerinden yeterince bilgi alamadığı her türlü konuda bizlerden bilgi talep edebilir. Kendisine her konuda bilgi vermekten memnuniyet duyarız.

Barış Altıntaş –Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi

12 (1)12 (2)Didim Vegan festivali coşkuyla başladı. Açılış öncesinde Didim Okullarından öğrenci halk oyunları ekipleri ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı gösteri yaptı.

Belediye başkanı Ahmet Deniz Atabay açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi: HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

isDidim Demokrasi Platformu Kent Meydanında yaptığı basın açıklamasıyla Uğur Kurt’un trajik ölümünü hatırlatarak, polise verilen 12 bin 100 liralık mahkeme kararını protesto etti. Platform adına basın açıklaması yapan Akbük Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Şube Başkanı Haydar Kocaoğlu “Adaletin Alevilere görünen yüzü budur. Bir cana karşılık verilen ceza 1 yıl 8 ay, onun da parası 12.100 TL’dir. Caminin içine ayakkabıyla girildi diye kıyameti koparanlar, Cemevimizde öldürülen Uğur Kurt’un katilini serbest bıraktılar” dedi.

Kocaoğlu, “Uğur’u katleden polis savunmasını ‘panik oldum, ateş ettim’ diye açıkladı. Ama bu durum panikle değil, ancak bilinçaltındaki nefret duygusuyla açıklanabilirdi. Bu nefreti ve biz Alevilere olan düşmanca tavrı, Uğur kanlar içerisinde yerde yatarken Cemevinin avlusuna yağdırdıkları biber gazı bombaları ile net bir şekilde gördük. Öyle ki ambulansın bile mahalleye girmesini engellediler” dedi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

IMG_5647Esnaf  Odası hizmet vermeye başladığı yeni binasında tebrikleri ve hayırlı olsun ziyaretlerini kabul ediyor. Dün Yenimahalle Parkı’nda Oda’ya komşu Didim Taksi şoförleri  taksici esnafını temsilen Özer Çınar başkanlığında esnaf odasını ziyaret ederek, sorunlarını paylaştılar.

Başkan  Yaşar Pektaşoğlu Odaya en yakın taksi durağı olması sebebiyle kendilerinden çok faydalanacaklarını söyledi. Ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti ve komşu olarak üzerine düşen ne varsa her konuda kendilerine destek sözü verdi.

13Burak Pehlivan ve yönetiminin görevden alınmasının ardından boşta kalan MHP İl Başkanlığı’na atama yapıldı. Başkanlığa, mevcut MHP Didim İlçe Başkanı Levent İlter atandı. MHP Aydın İl yönetimi ve Efeler İlçe yönetimi 10 Nisan’da görevden alınmıştı.

 1968 Didim doğumlu olan İlter, ilköğrenimini Didim’de, Ortaöğrenimini Aydın’da tamamladı. 1987 yılında İzmir Hava Teknik Okullar Komutanlığı’ndaki eğitimini tamamlayarak Astsubay olan İlter, görevi gereği Balıkesir, Diyarbakır, İzmir ve Denizli’de bulundu. 1997 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde 1 yıl süreyle havacılık eğitimi gören Levent İlter, 1999-2007 Yılları arasında İzmir Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nda öğretmenlik yaptı. 2009 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli olduktan sonra MHP’ye katılan Levent İlter, partinin Didim İlçe Başkanlığı görevini yürütüyordu. 

12Didim İş Adamlarımızdan Deko Center firması sahibi Sayın Mete TELYAKAR tarafından ilçemiz okullarında ve Rehabilitasyon Merkezlerinde özel öğrencilerimize eğitim veren öğretmenlerimize yemek verildi. Yemekte, Çağla Pınar Rehabilitasyon Merkezi öğretmenleri, Atatürk İlköğretim Okulu, Okul Aile Birliği Başkanı ve Alt Sınıfı öğretmeleri ile Diyed Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri katılımcılar arasındaydı.Diyet başkanı Bedri Altıntaş “Böyle güzel bir sofrada öğretmenlerimizi ve bizi buluşturan, derneğimizin her daim yanında olup, desteklerini esirgemeyen Sayın Mete Telyakar ‘a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY