Kasım | 2016 | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 718208Toplam ziyaretçi:
  • 4Bugün kü ziyaretçiler:
  • 20Dünkü ziyaretçiler:
  • 0Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Monthly Archives: Kasım 2016

didim-belediye-baskani-atabay039dan-gundem-degerlendirmesiDidim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ve Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu, Didim Belediye Başkanlığı adına ve kendi adlarına Didim Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundular.

İftira ve şantaj, örgütlü bir şekilde suç işleme kastı bağlamında yapılan suç duyurusunun vekilliğini Av. Ali İhsan Aktimur yapmaktadır.

Suç duyurusunun açıklama ve metin kısmı aşağıdadır.

“1-) Müvekkil A. Deniz ATABAY halen Didim Belediye başkanlığı görevini yürüten ve çevresinde dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile tanınan bir kişiliktir. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

IMG-20161128-WA000120 Yıl bitmiş Didim’e geleli.96’nın Haziran ayı. Oturan nüfus 13-14 bin civarında sanıyorum.Soysalanlı belediye yılları.Didim daha köyümsü ama daha samimi.Aşağı yukarı herkes birbirini tanıyor.

O zamanlar böyle kerli ferli müteahhitler yok Didim’de.Yeni yeni hareketlenmeler başlıyor.Çok kaliteli olmayan inşaatlar dönemi.Nüfus sirkülasyonunun çok yaşandığı dönemler.

Hiç bir büyük alışveriş marketler zincirinden eser yok.Melih’in “Didim Alışveriş Merkezi” küçük bir başlangıcı olmuştu galiba. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

15289124_567969113402850_1094373217547434813_oDidim Yenimahalle Merkez Camii i Kuran kursunda kullanılan 3 adet diz üstü bilgisayarı çalan hırsızlar, olaydan iki gün sonra bilgisayarların 2’sini gece cami avlusuna bıraktı.
Hırsızlar bıraktıkları 2 bilgisayarın üzerine de “Hata yaptık; özür dileriz. 2’sini getirdik 3.’ncüsünüde yakın zamanda getireceğiz.” diye not bıraktılar..

Didim Yenimahalle sınırları içerisinde bulunan ve ilçenin en büyük camisi olan Merkez Cami bünyesindeki Kuran kursuna giren 2 hırsız, 4-6 yaş grubu kurs öğrencilerinin kullandığı 3 adet diz üstü bilgisayarı alıp ortadan kayboldu. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

u 177777777777U17-DİDİM BELEDİYESPOR:4 / U17-SÖKE İDMAN YURDUSPOR:1

Aydın U17 Amatör Liginde, U17-Didim Belediyespor Futbol Ekibi pazar günü kendi saha ve taraftarı önünde oynadığı U17-Söke İdman Yurduspor karşısında 3 puanı 4 golle aldı.

U17-Didim Belediyespor Futbol ekibini çalıştıran Teknik Sorumlu İskender İbrahim Ağaoğlu ve futbolcuları rakip Söke temsilcisi Söke İdman Yurduspor’a her iki yarıda attığı gollerle 4-1 yendi.

U17-Söke İdman Yurduspor karşılaşmasında U17-Didim Belediyespor’un gollerini Anıl Can Topçu(2),Deniz Kocakaya ve Ümit Cengiz attı U17-Söke İdman Yurduspor’un tek golünü Mustafa Bilir attı. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

57d3cd6e0f254449a82e03e6Adana’nın Aladağ ilçesinde bulunan bir kız öğrenci yurdunda meydana gelen yangında 11’i öğrenci olmak üzere toplam 12 kişi hayatını kaybetmiş, 22 öğrenci yaralanmıştır. Eğitim Sen olarak, öncelikle hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyor, yaralı öğrencilere acil şifalar diliyoruz.

Kız öğrenci yurdunda çıkan yangının hemen ardından, yangında hayatını kaybedenlerin ve yaralı olarak kurtulan öğrencilerin aileleri başta olmak üzere, hepimizin yürekleri yanarken, yangın ile ilgili olarak yayın yasağı getirilmiş olması utanç vericidir. Yurt yangınının boyutlarının belli olmasının ardından bölgede incelemeler yapmak ve yaralı öğrencilerin yakınlarına yardımcı olmak için Aladağ’a hareket eden Eğitim Sen Adana Şube yöneticileri polis tarafından önce engellenmiş, sonrasında zor kullanılarak gözaltına alınmıştır. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

28779292TARİKAT YURTLARI DERHAL KAPATILMALIDIR!

Adana’da, Özel Aladağ Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği’ne ait Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu’nda çıkan yangında, ilk belirlemelere göre ortaokul çağındaki 11 öğrenci ve 1 eğitmen hayatını kaybetti, çok sayıda öğrenci yaralandı. Hayatını kaybeden çocuklarımızın ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Yaralı kardeşlerimize acil şifa dileklerimizi iletiyoruz.

Aladağ Kız Öğrenci Yurdu, memleketin dört bir yanını bir örümcek ağı gibi sarmış tarikatlara ait çok sayıdaki yurttan biri. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

spor3Didim Belediyespor Kadın Futbol Ekibi geçen hafta pazar günü, deplasmanda oynadığı Soma Zaferspor Kadın Futbol Ekibinden 30-0’lık skor ile ayrılmıştı.

Kadınlar 3.lig 3 .grupta mücadele eden Didim Belediyespor Kadın Futbol ekibi, Teknik Sorumlu Esra Biçer ve Kadın futbolcularda, alınan yenilgiler sonucunda morallerin sıfır olduğu görüldü.

Didim Belediyespor Kadın Futbol ekibi ilk defa katıldığı Türkiye Kadınlar Futbol liginde oynadığı üç karşılaşmadan da puansız ayrıldı.

179056_10150103753022941_4952939_n-001Adana Aladağlar’da, yaşamlarının baharında 12 kızımız cehalete, ihmale, sistemsizliğe kurban gitti… Bir cemaate bağlı kız öğrenci yurdunda cayır cayır yandılar. Bizim de yüreğimiz yandı ve yanmaya devam ediyor… Yüreğimizin yangını isyanlara dönüşüyor…
Yeter artık, bu ilkelliğiniz, ilkesizliğiniz, yozluğunuz, yobazlığınız…
Şimdi çıkacaksınız ekranlara, üzülmüş numarasıyla, timsah gözyaşları dökeceksiniz…
Kader diyeceksiniz, bu işin fıtratında var diyeceksiniz, yiyecek ekmekleri bu kadarmış diyeceksiniz… Sorumlular hakkında gereken işlemler yapılacak diyeceksiniz… Aynen Diyarbakır Kulp’da, Konya’da yaşanılan öğrenci ölümlerinde söyledikleriniz gibi… HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

emek_partisi_logo11 çocuk ve bir görevlinin öldüğü 22 çocuğun yaralı olarak kurtulduğu Adana’daki yurt yangını bir kez daha göstermiştir ki bu ülke, çocuklar için tehlikeli hale gelmiştir.

Daha geçen hafta istismarcılar cezadan kurtulabilsin diye erken evlenmelerinin yolu açılmaya çalışılan kız çocukları bu kez korunaksız, yangına karşı hiçbir önlemin alınmadığı bir yurtta göz göre göre öldüler.

Bu bir cinayettir.

Ahşap malzemeden yapılı, içi yanıcı maddelerle döşenmiş, yangın merdiveni kapalı, kapıları kilitli bu yurtta çıkan yangın, çocukların ailelerinin evine ateş düşürmüştür. Ailelere başsağlığı diliyor ve bu cinayetin kimsenin yanına kar kalmayacağını not düşüyoruz. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

10943Geçtiğimiz yıl intihar olayları üzerine araştırma yapan Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Özkök, “Ekonomik sorunların baskın olduğu dönemlerden intihar oranlarında genelde artış oluyor” dedi.
Türkiye genelinde intihar olaylarının yaşandığı iller arasında ilk 5’te Aydın’ın yer aldığını vurgulayan Adli Tıp Uzmanı Özkök, “Ülkemizde işsizlik ve bir ekonomik problem var. Bu problemler de insanlara yansıyor. Çünkü bizim yaptığımız çalışmalarda ekonomik krizlerin ve maddi problemlerin olduğu dönemlerde intiharlar en üst seviyeye çıktığını gördük” diye konuştu.  HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

spor4Didim Sentetik Suni Çim Sahasında geçtiğimiz pazar günü, Aydın Amatör Lígi olan

U17-Didim Belediyespor-U17-Söke İdman Yurdu spor karşılaşması oldu.

Söke İdman Yurduspor’lu Osman Güder karşılaşmanın ilk yarısında U17-Didim Belediyespor’lu Sefa Ölmez ile girdiği ikili mücadelede yerde kaldı.

Sağlık görevlisinin kontrolünden sonra oyundan çıkan Osman Güder, arkadaşlarının omuzları üzerinde sahadan üzgün bir şekilde soyunma odasına götürüldü.

A.EREN

863335825Vergide kayıp kaçağın kanallarından birisi olan günü birlik kiralık evlerde kalanların kayıt altına alınması ile ilgili düzenleme hayata geçiyor.

Geçtiğimiz hafta yürürlüğe giren yeni uygulama ile ilgili olarak Didim emlakçılar Derneği Başkanı Osman Coşkun uygulamayı anlattı. “OHAL kapsamında yayınlanan son KHK ile, günübirlik kiralanan evlerde de kimlik bildirimi zorunlu hale getirildi. Bu evleri kiralayanlardan, genel kolluk kuvvetlerinin terminallerine bağlanmayanlara 10 bin lira, anlık veri göndermeyen veya gerçeğe aykırı kayıt tutanlara 5 bin lira idari para cezası verilecek.”

 

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY