Eylül | 2011 | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 718208Toplam ziyaretçi:
  • 4Bugün kü ziyaretçiler:
  • 20Dünkü ziyaretçiler:
  • 0Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Monthly Archives: Eylül 2011

Cafer Zorlu “sağduyuyu, sezgiyi, zekayı ve sevgiyi” çizgiyle ifade eden bir çizgi ustasıdır. Zorlu’nun sanat hayatının 60. yılı onuruna Sanatçılar ve Sanat Severler Vakfı (SASAV) düzenlenen sergi, 24 Eylül 2011 Cumartesi günü İstanbul Maltepe SASAV binası sanat galerisinde açıldı.

Cafer Zolu’nun çizerliği dışındaki en önemli özelliği koyu Fenerbahçeli olmasıdır. Kuru fasulyeyi çok iyi pişirdiğinden 60.Yıl sergisinde davetlilere “kuru fasulye, pilav ve ayran” ikram edildi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Müzik Meslek Birlikleri tespitlere devam edecekler.

Türkiye’nin dört bir yanında binlerce lisanssız müzik kullanan işyerinde yapılan tespitler sonrasında tazminat ve ceza davası hazırlıklarına başlayan Meslek Birlikleri, iyi niyetli işverenlerin daha fazla  mağdur olmamaları için hemen sözleşme başvurusunda bulunmalarını istedi.

Meslek Birlikleri yetkilileri tarifelerin makul bir bedel öngördüğünü, ayrıca bölgesel dernekler aracılığıyla yapılacak toplu başvurularda önemli indirimler yaptıklarını belirttiler. Mahkeme sonrasında sözleşme imzalamak isteyen işyerlerinin böyle bir şansı olmadığını, aksine hukuki giderlerin bedelini ve 3 kat tazminatı ödemek zorunda kalabilecekler. Meslek Birliği yetkilileri, Didim Bölgesinin toplu başvuru yapması halinde sorunun çözümü için iyiniyetli bir yaklaşım içinde olacaklarını söylediler.

SUALTI ÇEKİM MERKEZİ OLUŞTURMAK AMACIYLA GEMİ BATIRILACAK

Didim’de Didim Kaymakamlığı ve Didim Turizm Derneği’nin ortak yürüttüğü yapay resif projesi kapsamında 1 Ekim 2011 Cumartesi günü SG 118 isimli Sahil Güvenlik botu sualtı turizmini geliştirmek ve de Didim turizm alanlarını çeşitlendirmek amacıyla batırılacak. Batırma işlemi için 1 Ekim Cumartesi günü saat 09.00’da Altınkum Belediye parkından tekne batırma yerine hareket edilecek, batırma işlemini vatandaşlarda ücretsiz olarak izleyebilecek. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Akbük’te “Kalp Hastalıkları ve Tedavisi” Konulu Konferans Verilecek

 Akbük Beldesinde Kardiyalog Prof.Dr.Ceyhun Ceyhan, “Kalp Hastalıkları ve Tedavisi” konulu konferans verecek.

Akbük Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, bir süredir yapılmayan Halk konferansları’nın yeniden başlatıldığı kaydedildi.

Açıklamada, konferansların ilkinin 1 Ekim Cumartesi günü saat 16.00’da Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapılacağı belirtildi.

Kent Konseyi Yabancılar Grubu yöneticileri daha önce “Engelleri kaldırıyoruz” sloganıyla yola çıkarak,engelliler yararına ikinci el eşya satışı yaparak,bir akülü araba alınacağını ifade etmişlerdi..29.Eylül Cuma günü Didim Belediye başkanı Mümin Kamacı,Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız ve Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş ve Yabancılar Çalışma Grubu üyeleriyle birlikte engellimizi ziyaret ederek akülü aracı teslim ettiler.

Fevzipaşa mahallesinde yaşayan doğuştan engelli ve aynı zamanda %70 engelli gelişme geriliği olan 31 yaşındaki Ahmet Gürer’e Akülü arabası teslim edildi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

10 Eylül / 10 Ekim tarihleri arasında marinada Tekne Pazarı gerçekleşmektedir. Bu organizasyon kapsamında 01 /02 Ekim tarihlerinde  aktiviteler planlandı.

Kayıtsız III yelkenli teknesi ile dünyayı gezen Özkan Gülkaynak’ın 2006 yılının temmuz ayında başladığı bu serüven 2009 Temmuz unda sona ermiştir. Özkan Gülkaynak ile söyleşi ve  “Özgürlük Hattının Batısına” isimli yeni kitabının imza günü için 01/Ekim tarihinde saat 19:00 da D-Marin Didim Marina’da denizciler biraraya geliyor.

İmza ve söyleşiden sonra saat 20:00 de Yacht Club de kokteyl yapılacaktır.

01-02/ Ekim Kürek Sporu aktiviteleri Cem Tüken tarafından gerçekleştirilecek olup 14:00 – 18:00 saatleri arasında yapılması planlanmıştır.

Mehmet Tevlim Çiziyor

Didim Ziraat Odası’nı ziyaret eden Kılınç, bölgenin sorunlarını bildiğini, temel amaçlarının Aydın’da ortak akıl oluşturmak olduğunu söyledi.

Yaptıkları çalışmalar sonrasında İhraç Edilecek Gıda Maddelerinin Kontrolü İçin Tespit Edilen Gümrük Müdürlükleri listesine Aydın Gümrük Müdürlüğü’nün de eklendiğini belirten Kılınç, Aydın’da Gümrük Müdürlüğü’nün bu hususta yetkilendirilmesiyle tarımsal sanayinin gelişmesinin ve buralarda yatırım yapılmasının önünün açıldığını kaydetti.

Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen Şans Topu Oyununun bu haftaki çekilişinde 5+1 bilen 4 kişi, 134 bin 820 lira 80 kuruş kazandı.

Genel Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, 5 bilen 27 kişi bin 997 lira 55’er kuruş, 4+1 bilen 273 kişi 197 lira 95’er kuruş, 4 bilen 3 bin 509 kişi 20 lira 50’şer kuruş, 3+1 bilen 7 bin 928 kişi 11 lira 35’er kuruş, 3 bilen 103 bin 936 kişi 2 lira 45’er kuruş, 2+1 bilen 75 bin 203 kişi 3 lira 35’er kuruş, 1+1 bilen 247 bin 109 kişi 1 lira 95’er kuruş ikramiye alacak.

5+1 bilen talihlilerin kuponlarını Aydın-Didim, Ankara-Keçiören, İstanbul-Fatih ve İstanbul-Ümraniye’den yatırdığı bildirildi.

HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY