Ağustos | 2011 | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 718208Toplam ziyaretçi:
  • 4Bugün kü ziyaretçiler:
  • 20Dünkü ziyaretçiler:
  • 0Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Monthly Archives: Ağustos 2011

Aydın’daki Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarda Görev Değişiklikleri

Aydın’da görev yapan 2 vali yardımcısı ve 4 kaymakam başka görevlere atanırken, yerlerine yeni atamalar yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanarak Resmi Gazete’de yayınlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesine göre, Aydın Vali Yardımcısı Zeki Koçberber, Adana Vali Yardımcılığına, Aydın Vali Yardımcısı Osman Nuri Çobanoğlu da Samsun Vali Yardımcılığına atandı.

Aynı kararname ile Köşk Kaymakamı İsmail Soykan Denizli Vali Yardımcılığına, Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız Samsun Çarşamba Kaymakamlığına, Didim Kaymakamı Ali Katırcı Samsun Bafra Kaymakamlığına ve Kuyucak Kaymakamı Nuri Özder de Tokat Zile Kaymakamlığına atandı. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Türkiye’nin önde gelen turizm merkezlerinden Didim’deki konaklama tesisleri, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla yüzde 100’e varan oranda doldu.

Bayram tatilinin başladığı tarihten itibaren Didim’e tatilcilerin yoğun ilgisi oldu. Ramazan ayı nedeniyle ağustos ayının başından itibaren genel olarak yabancı turistlere kalan ilçedeki Altınkum, Üçüncü Koy ve Yeşilkent plajları, tatilcilerin de gelmesiyle yeniden dolup taştı.

Hava sıcaklığının 38, deniz suyu sıcaklığının 26 derece olduğu Didim’de sahile koşan tatilciler denize girip güneşlenmenin tadını çıkardı, bol bol su sporları yaptı.

Didim Turizm Derneği Başkanı Deniz Atabay, yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı ile birlikte ortaya çıkan 9 günlük tatil fırsatının Didim turizmine hareketlilik getirdiğini belirterek, bu sayede ilçedeki nitelikli konaklama tesislerinin yüzde 100, diğer tesislerin yüzde 80 doluluk oranını yakaladığını kaydetti.

Akbük Beldesi’nde Orman ve Su İşleri ile Kültür ve Turizm Bakanlıkları tarafından yapılan 1/100. 000’lik planda, 507 dönüm arazinin imara açılacağını öne süren Akbük Çevre ve Kültür Derneği, planın geri çekilmesi için çalışma başlatacak.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Akbük Beldesi’nde bulunan ve beldenin etrafını çevreleyen 507 dönümlük araziyi kapsayan 1/100. 000’lik planı, Akbük Çevre ve Kültür Derneği’ni (AKÇED) harekete geçirdi. Planlama ile Akbük’ün ciğerlerinin betonlaşmaya terk edileceğini öne süren Dernek Başkanı Ferda Kılınç şunları söyledi: “Söz konusu yerler ile ilgili bakanlığın talebi doğrultusunda ve belediye oluruyla hazırlanmış plan mart ayı meclis toplantısında vatandaşa dağıtıldı. Belediye tarafından halkla paylaşılan ilk haritada orman arazileri üzerinde imar yoğunluğu bu kadar yokken, bakanlık tarafından hazırlanarak gelen bu haritada neredeyse Akbük’ü çevreleyen ormanlık alanın tamamı 1/5000 ve 1/25. 000’lik planlarda imara açılabilecek şekilde çalışma yapılmış. Buna göre Harita Mühendisleri ile yaptığımız çalışmalar neticesinde 507 dönümlük arazinin imara açılması söz konusu. ” HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Libya ve Kaddafi hakkında bunları biliyor musunuz?

-Vatandaşlara kredi  sıfır faizle verilir

 -Öğrencilere yaptıkları tahsile göre ortalama ücret ödenir

-İşsizlere iş bulana kadar tam ücret ödenir

-Evlenen çiftlere bedelsiz olarak konut verilir

 -Yurt dışında tahsil yapanlara 2500 Euro harçlık yanında, barınma ve araç yardımı yapılır

– Ülkede otomobiller maiyetine satılır vatandaşa

-Libya’nın kredi borcu yoktur

– Tahsil ve sağlık hizmetleri bedelsizdir HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

30 Ağustos Bağımsızlık ve özgürlüğümüzün meşalesidir. Bir olmanın bütün olmanın göstergesidir. Tam Bağımsız Türkiye demektir 30 Ağustos.

30 Ağustos 1922 tarihi, halkımızı esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı; erkeğiyle, kadınıyla, çocuğuyla halkın topyekûn verdiği bir savaşın ve ulusal kimliğini kurtardığı, bağımsızlık destanın yazıldığı ve halkımızın bir Anka kuşu gibi küllerinden yeniden dirildiği gündür.

Bu büyük zafer kazanılmış olmasaydı ne ezan okunabiliyor olacaktı nede bugün Zafer Bayramımızla aynı güne denk gelen mübarek Ramazan Bayramı kutlanabiliyor olacaktı.

Bu büyük Zaferi kazanan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına sonsuz minnet ve şükranlarımızı sunuyor Tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramını ve Mübarek Ramazan Bayramını kutluyoruz…Saygılarımla…

CHP Aydın İl Gençlik Örgütü Başkanı Kemal GÜNERİ

Didim’de balıkçılar, 1 Eylül’de sona erecek av yasağı öncesi hazırlıklarını tamamladı.

Av yasağının 1 Eylül’de kalkacak olması nedeniyle teknelerinde ve balık ağlarında son hazırlıklarını yapan balıkçılar, yeni sezona umutla bakıyor.

Özellikle Ege’nin geçen yıla oranla bol yağış almasının balık bolluğun göstergesi olduğunu ifade eden balıkçılar, gelin gibi süsledikleri teknelerinde çifte bayram yapmaya hazırlanıyor.

Didim’de balıkçılık yapan Hasan Kaya, sezon hazırlıklarının tamamlandığını ve 1 Eylül’ü beklediklerini belirterek, bu yıl havaların yağışlı ve serin olması sebebiyle palamut ve çipura avından Umutlu olduklarını söyledi.

Sezonun açılması ile bereket yaşanacağını bildiren Kaya, balıkların hem tezgahlara, hem de bayram sofralarına renk katacağını vurguladı. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Hande Yener, Didim Venosa Beach Resort’da sahne aldı. Bin kişinin katıldığı konsere mini bir elbise ve yüksek topuklu ayakkabılarla çıkan Yener, hayranlarından tam not aldı.

Konser sırasında Polonyalı bir turisti sahneye davet eden Yener, sevilen şarkılarını onlarla düet yaparak ve dans ederek söyledi. Konser sonrası açıklamalarda bulunan Yener, Didim’e bu sezon üç kez geldiğini söyleyerek, “Burada çok fazla sevenim var ve beni asla yalnız bırakmıyorlar.Didim huzurlu, güzel bir şehir.  Bu anlamda şanslı biri olduğumu biliyorum” dedi.

Konseri, Didim Kaymakamı Ali Katırcı, Akbük Belediye Başkanı Mehmet Erçin Sandalcı, İlçe Emniyet Müdürü Uğur Çaylak, Eski Milli Futbolcu Tanju Çolak ve otelde konaklayan yerli ile yabancı turistler de izledi.

Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısını yapmak üzere 05.09.2011 Pazartesi günü ve saat 15:00’de Belediye Meclis Toplantı Salonunda aşağıda yazılı bulunan gündem konularını görüşmek üzere toplanacaktır.

GÜNDEM

1-Gülbin ELİBOL’un Vekili Avukat Coşkun ÜZÜM’ün 17.08.2011 tarih ve 2989 kayıt sayılı dilekçesi hususunun görüşülmesi.

2-Saim ELA, Yılmaz ÇELİK,Arif KİLİTÇİOĞLU be Ali TENLİ’NİN 09.08.2011 tarih ve 2916 kayıt sayılı dilekçesi hususunun görüşülmesi.

3-S.S Kumkent Arsa ve Konut Yapı Kooperatifinin 05.08.2011 tarih ve 2865 sayılı dilekçesi hususunun görüşülmesi.

4-Focus Turizm ve İnşaat San. Tic. A.Ş.’nin 19.08.2011 tarih ve 3026 sayılı dilekçesi hususunun görüşülmesi.

5-N.Kemal GÖZÜM ve Uğur KÖSE’nin 25.08.2011 tarih ve 2989 sayılı dilekçesi hususunun görüşülmesi.

6-Mavikoy Sitesi Yöneticisi Rıza SEL’in 25.07.2011 tarih ve 2655 kayıt sayılı dilekçesi hususunun görüşülmesi.

7-Özel mülkiyette kalan arazilerin bakımı-ot temizliği ile ilgili hususun görüşülmesi.

Saygıdeğer Hemşehrilerim, Değerli Belediye Personelim, Sevgili Çocuklar,

Yüce Atatürk’ün önderliğinde kurulan laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti, yurttaşlarımızı çağdaş dünyanın değerleriyle buluşturmuş, kazanımları ile toplumun her kesimini kucaklamış, barışı, kardeşliği ve hoşgörüyü ülkenin her köşesinde egemen kılma başarısını göstermiştir.

Herkesin çabalarıyla güçlü, başarılı, huzurlu, mutlu Didim’i yaratacağımıza olan inancımla ,Didim içindeki ve dışındaki tüm vatandaşlarımızın,Belediye Personelimin,Bayramı heyecanla bekleyen tüm çocuklarımızın Ramazan Bayramı’nı içtenlikle kutluyor; Bayram’ın Ulusumuza, ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini canı gönülden diliyorum.

Mümin KAMACI – Didim Belediye Başkanı

Yüce ulusumuzun yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Türkiye Cumhuriyetine hayat veren büyük zaferimizin yıldönümüne, Ulu Önderimiz Atatürk’ün aydınlattığı yolda ve ilkelerinden asla taviz vermemeye kararlı olarak ulaşmayı başardık.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kahraman evlatları, siz bağımsızlığımızın tek ve en büyük güvencesi, Atatürk ilkelerinin bekçisi, geleceğimizin gerçek sahibisiniz. Atatürk ilkelerinden asla taviz vermeden vatana emek vermek Türk Ulusuna ve yurduna karşı en kutsal göreviniz ve en yüce sorumluluğunuz olmalıdır.

Bizlere bu eşsiz zaferi armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi minnetle anıyor, gazilerimizle, şehitlerimizin dul ve yetimlerine, silahlı kuvvetlerimize uzun yıllar değerli hizmetler vermiş tüm emeklilerimize şükranlarımı sunarak; Tüm Halkımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını yürekten kutluyorum.

Mümin KAMACI – Belediye Başkanı

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY