Temmuz | 2011 | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 718208Toplam ziyaretçi:
  • 4Bugün kü ziyaretçiler:
  • 20Dünkü ziyaretçiler:
  • 0Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Monthly Archives: Temmuz 2011

HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Didim’de çıkan yangında, arazözden düşerek ağır yaralanan itfaiye eri hayatını kaybetti.

Deniz Feneri koyu mevkisindeki makilik alanda çıkan yangına Didim ve Akbük belediyeleri ile Orman İşletme Müdürlüğüne ait 6 arazöz ile müdahale edildi ve 25 dekar makilik alan yangından zarar gördü.

Alınan bilgiye göre, yangına müdahale sırasında arazözden kafa üstü yere düşen 14 yıllık tecrübeli itfaiye eri evli ve bir çocuk babası Kadir Yılmaz ağır yaralandı. Olay yerine gelen acil servis ambulansı ile Didim Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Yılmaz, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Aydın Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. İtfaiye Eri Yılmaz, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Görevi başında yaşamını yitiren Kadir Yılmaz’a Tanrı’dan rahmet;kederli ailesi ile dost ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

AKBÜK BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ EN GÜZEL BAHÇE YARIŞMASI ‘NIN ÖDÜLLERİ BAHÇELERDEKİ YERLERİNİ ALDI

Akbük Belediyesince ilk kez düzenlenen” en güzel bahçe yarışması”,geçtiğimiz günlerde neticelenerek,dereceye giren bahçeler yine Akbük belediyesinin güzel bir etkinliği olan Makbule KAYA konseri öncesinde açıklanmıştı. 4 Site 12’si ev bahçesi olmak üzere 16 kişi ve kuruluşun  katıldığı en güzel bahçeler,Adnan Menderes Üniversitesi,Ziraat Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından,titizlikle tek tek gezilmiş ve puanlandırma usulüyle değerlendirilmişti.Buna göre Site Bahçe Yarışmasında 1.Hema Aykent Sitesi.2.Manisalılar sitesi,3.Akbük Sağlık Eğitim Merkezi(Adnan ALTINOK). Kuruluşlarda Clup Lokea (Fransız Tail Köyü),Ev baçelerinde 1.Osman Yazgı, 2.Alev Nehir 3.Murat Kuyrukçu dereceye girerek ödül almaya hak kazandı. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Belediye Meclisi 2011 yılı Ağustos ayı toplantısını yapmak üzere 02 / 08 / 2011  Salı günü saat 14.oo’da Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonunda aşağıda yazılı bulunan gündem dahilinde toplanacaktır.

GÜNDEM

1)    Belediye Başkanlığı’nın 28.07.2011 tarih ve 2599 sayılı yazılarının görüşülmesi,

2)    Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nün 29.07.2011 tarih 1049 sayılı yazılarının görüşülmesi,

3)    Belediye Emir ve Yasaklar Yönetmelik Taslağının görüşülmesi,

4)        İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 20.07.2011 tarih 2223 sayılı yazılarının görüşülmesi.

Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısını yapmak üzere 01.08.2011 Pazartesi günü ve saat 15:00’de Belediye Meclis Toplantı Salonunda aşağıda yazılı bulunan gündem konularını görüşmek üzere toplanacaktır.

GÜNDEM

1-Sivrisinekle mücadele konusunda kooperatif ve sitelerin belediyemiz ile birlikte hareket ederek ilaçlama yapması hususunun görüşülmesi.

2-Belediyemiz Birimlerince hazırlanan 2012 yılına ait yatırım programlarının görüşülmesi.

3-Gülbin ELİBOL’un Vekili Avukat Coşkun ÜZÜM’ün 25.07.2011 tarih ve 2743 kayıt sayılı dilekçesinde konu edilen, arsa takası hususunun görüşülmesi.

4-Belediyemiz sınırları içerisinde yer alan 207 ada 4 numaralı parselde bulunan Belediyemiz hissesinin satışına ilişkin Bünyamin BİLİR’in 27.07.2011 tarih ve 2736 kayıt sayılı dilekçesi hususunun görüşülmesi.

Başarısız öğrencilere 4 dersten ek sınav hakkı

MEB’den yapılan açıklamada, ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarında da başarı gösteremeyen öğrencilere 4 dersten ek sınav hakkı tanındığı bildirildi.

     Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği gereğince ders kesimini takiben yapılan Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları’nın tamamlandığı belirtilerek, konuyla ilgili yapılan değerlendirmede az da olsa bir kısım öğrencinin sınavlarda istenilen başarıyı gösteremediğinin tespit edildiği kaydedildi.

     Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in genelge yayınlayarak bu öğrencilerin 2010-2011 eğitim ve öğretim yılına mahsus olmak üzere başarısız oldukları 4 dersten sınava alınabileceklerinin duyurulduğu belirtildi.

Malî tatil nedeniyle beyanname verilme süreleri 27.07.2011 tarihine uzayan beyannamelerin, verilme ve ödeme süreleri, 47 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Sirküleri ile 01.08.2011 günü mesai saati bitimine kadar uzatılmıştır.

6111 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun kapsamında yapılandırılan alacakların ikinci taksitinin son ödeme günü ile 2011 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi ikinci taksitinin son ödeme günü olan 31.07.2011 tarihi resmi tatile rastladığından ödeme süresi 01 Ağustos 2011 Pazartesi günü sona ermektedir.

Bununla birlikte, birden fazla yükümlülükle ilgili ödeme takviminin aynı tarihe rastladığı dikkate alınarak mükelleflere ödemede kolaylık sağlanması bakımından, 2011 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi ikinci taksitinin ödeme süresi 3 Ağustos 2011 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar uzatılmıştır.

Kamuoyuna duyurulur.

Didim’de “Kaliteli Zeytinyağı Elde Etme Şartları ve Zeytinyağı Tadım Eğitimi”ne katılan kursiyerlere törenle sertifikaları verildi.

Didim Ziraat Odası, Aydın Ticaret Borsası, Aydın Ziraat Odası, Söke Ticaret Borsası ve Aydın Tarım İl Müdürlüğü’nün işbirliğiyle düzenlenen “Kaliteli Zeytinyağı Elde Etme Şartları ve Zeytinyağı Tadım Eğitimi” sertifika töreni Didim Ticaret Odası Konferans Salonu’nda yapıldı.

Törende konuşan Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, il genelinde aynı sektörde hizmet verenlerin bir araya gelmesinin ve ortak akılla çalışmalar yapmasının önemini vurgulayarak, bir ve beraber olunması durumunda her türlü sıkıntı ve sorunun aşılabildiğini söyledi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bodrum’da, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından, “Turizm Sektöründeki İşçilerin Çalışma Koşullarının İyileştirilmesi Projesi” kapsamında toplantı düzenlendi.

Bodrum Royal Asarlık Otel’de düzenlenen toplantıda konuşan Bakanlık Başişmüfettişi Hasan Koca, proje kapsamında Kuşadası, Bodrum, Marmaris, Didim, Sarıgerme ve Fethiye’de bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini söyledi. Turizm işletmelerinin, alt işverenlerle yaptıkları sözleşmelerde dikkatli olması gerektiğine dikkati çeken Koca, turizm sektöründe çalışanların hakları ve işverenlerin uymaları gereken yasal mevzuatlar hakkında bilgi verdi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Aydın Ziraat Odası Başkanı Rıza Posacı, “Pamuk fiyatının borsada 3, 70 liraya kadar gerilemesi ve ek masraflarla pamuk üretim maliyetinin 2 liraya dayanmasının, üreticilerin hesaplarını alt üst ettiğini” söyledi.

Posacı, Didim Ticaret Odası’nda düzenlenen Aydın Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında yaptığı konuşmada, pamuk fiyatlarının yüksek seyretmesinden dolayı pamuk ekim alanlarının arttığını ve bu gelişmenin ardından sürpriz bir şekilde borsa fiyatlarında büyük düşüş yaşandığını belirtti.

Pamuk fiyatlarının son bir ay içerisinde adeta “dip” yaptığını ifade eden Posacı, şöyle konuştu: HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Didim Ziraat Odası tarafından düzenlenen “Kaliteli Zeytinyağı Elde Etme Şartları ve Zeytinyağının Duyusal Değerlendirmesi” eğitimi sertifika törenine katılmak için Didim’e gelen Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, Didim Ticaret Odası Başkanı Ufuk Döver’i ziyaret etti.

Sertifika töreninin ardından gerçekleştirilen ziyarette son günlerin önemli konusu olan Turizm Tahsis Alanları konusunda ve turizm sezonunun değerlendirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Vali H.Avni Coş açıklamasında;” ilk etabı yatırımcı ile buluşan bu alanlar üzerine yapılacak olan kaliteli ve güzel tesislerin bir an önce Didim turizminin hizmetine girmesi için elimizden gelen yardımı yapacağız. Bu ve önümüzdeki süreçte yeni tahsis edilecek alanlara kurulacak tesisler hem Didim’in hem de ülkemiz turizminin yüz akı tesisler olacaktır. Yaratacağı istihdamın yanında ilçe ekonomisine de artılar getirecek bu tesisler turist sayısı kadar kalitesinin de artmasına neden olacaktır” dedi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY