Nisan | 2011 | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 718208Toplam ziyaretçi:
  • 4Bugün kü ziyaretçiler:
  • 20Dünkü ziyaretçiler:
  • 0Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Monthly Archives: Nisan 2011

Didim Ticaret Odasının Nisan Ayı Meclis Toplantısı, Oda Meclis Toplantı Salonunda yapıldı.

Meclis Başkanı Ümit SONEREN’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantı’da gündem maddeleri görüşüldü ve yaklaşan turizm sezonu öncesi turizm sektörünün sorunları ele alındı. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

23 Nisan 1920, işgal altında olan bir milletin, kendisini yok olmaya mahkum eden, işbirlikçi iktidara, bağımsızlık istemini; yönetimi ele aldığını haykırdığı gündür.

Büyük Türk Milleti, egemenlik haklarının sadece kendisinde olduğunu, asırlardır bağımsız yaşayan Türk Milletinin Tam Bağımsız yaşayacağı, egemenlik haklarını hiç kimseye devretmeyeceği azim ve kararlılığında olduğunu; “Egemenlik, kayıtsız şartsız Milletindir” diyen Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, “Ya İstiklal, Ya Ölüm” ülküsüyle, Türk Milletinin tek amacının Tam Bağımsız Türk Devleti olduğunu dünyaya ilan etmiştir. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Silivri Cezaevinden kaçan ve 11 ayrı suçtan aranan kişi Didim’de yakalandı. Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Didim Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Yeşilkent mevkisindeki Zeytinlik alanda saklanan iki kişiyi yakaladı.Yakalanan zanlılardan birinde C. B. adına düzenlenmiş sahte kimlik ele geçirildi.Yapılan inceleme sonucunda şahsın 11 ayrı suçtan aranan ve Silivri Cezaevi firarisi M. B. olduğu tespit edildi.

M. B. Adliye’ye sevk edilirken, onunla birlikte yakalanan M. Y, İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Nazilli belediye meydanındaki ‘’ÖSYM’ye bir fırçada sen at’’eylemine  CHP Aydın milletvekili adayları Ferda Çağlar Erkut ve Özlem Burcu Uğan’da katıldı..

YGS şifre skandalına karşı öğrenci eylemleri hız kesmiyor.Öğrenciler tepkilerini yurdun farklı noktalarında ifade ederlerken ,renkli ve birbirinden ilginç görüntülerinde ortaya çıkmasına neden oluyorlar.Daha çok sosyal paylaşım ağları üzerinden örgütlenen , ancak tepkilerini sanal dünya ile sınırlamayıp sokaklara da çıkan öğrenciler Nazilli istasyonunda bir araya geldiler.’’ÖSYM’ye bir fırçada sen at’’yazılı pankartlarıyla, davullar trampetler çalarak ve ‘’Ali demir istifa ‘’sloganları atarak  Nazilli Belediye Meydanına ulaştılar.Alanda kurdukları  ÖSYM yazılı  maketi,önce siyaha boyadılar ardından da yanlarında getirdikleri temizlik malzemeleriyle  KPSS ve YGS skandallarıyla  güvenirliliği iyiden iyiye  sarsıldığını düşündükleri  ÖSYM’yi temizlemeye giriştiler.eylemde öğrenciler adına konuşan Anıl Kösehancı HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

2011-2012 eğitim-öğretim döneminde Polis Meslek Yüksek Okulları Öğrenci Adaylığına başvuruda bulunmak isteyen adayların internet üzerinden ön başvuru işlemleri 25 Nisan- 11 Mayıs 2011 tarihleri arasında, şahsen başvuru    29 Nisan – 11 Mayıs 2011 tarihleri arasında, mülakat sınavları ise 16 Mayıs – 09 Haziran 2011 tarihleri arasında yapılacaktır.

Polis Meslek Yüksek Okullarına öğrenci alımları ile ilgili olarak Polis Akademisi Başkanlığı PMYO Şube Müdürlüğü Gölbaşı ANKARA irtibat adresinden, http://pmyo.pa.edu.tr, www.pa.edu.tr ve www.egm.gov.tr web adreslerinden, bilgiedinme@egm.gov.tr e-posta adresinden, Emniyet Genel Müdürlüğü (0312) 412 54 00 pbx ile Aydın Emniyet Müdürlüğü 219 61 20  (Dahili 63 20) telefonlarından gerekli bilgilere ulaşılabilecektir.

CHP Aydın milletvekili adayı Ferda Çağlar Erkut Nazilli Ticaret Odası Başkanı Tacettin Pirinç’i ziyaret ederek Haziran ayında yapılacak genel seçim için destek istedi.

Erkut ziyareti sırasında yaptığı konuşmada Pirinç’e Nazilli için en iyi çalışmaları yapıcağı konusunda yürekten inandığını dile getirerek, “Ben CHP’nin adayı olsam da öncelikle yörenin adayıyım. Nazilli’ye Aydın’a ve yöremize hizmet etmek için aday oldum.12 Haziran’da yapılacak seçimlerde meclise girerek bu isteğimi yerine getireceğime yürekten inanıyorum ve bunun için sizden destek istiyorum” dedi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Akbük’te uzun yıllar mahalle muhtarlığı yaparak hizmet veren ve geçtiğimiz yıl içersinde ani ölümü ile tüm Akbük’ü yasa sokan, ATATÜRK Mahallesi Muhtarı Merhum Menderes ATEŞGÜR’ün anısına, adını taşıyan bir park yapımına başlandı. Daha önce Belediye Meclis gündemine getirilerek yapımına karar verilen parkın yapımına başlanmasının ardından Başkan Mehmet Erçin SANDALCI;” Değerlerimize sahip çıkmalıyız. Uzun yıllar Akbük’ümüzde muhtar olarak hizmet vermiş olan Merhum Menderes arkadaşımızı rahmetle anıyorum. Akbük’e hizmet vermiş olan tüm emeği geçenler anısına kalıcı hizmet yerleri yapmak elbetteki benimde arzumdur. Fakat takdir edeceğiniz üzere bunun çok mümkün olmadığı da bir gerçektir. Yapımına başladığımız Menderes ATEŞGÜR Parkının düzenlemesi kısa zamanda tamamlanarak halkımızın kullanımına açılacaktır” Diyerek bilgi verdi.

 D.Temel YURDAER

Akbük’ün aynası olan saplı ada mevkiinden başlayıp tatil köyüne kadar devam eden binbir cadde, Turizm Bakanlığının daha önce hazırlamış olduğu plan dahilinde yapım ve ıslahına kaldığı yerden devam edilmeye başlandı. Tamamlandığında aydınlatma işlemininde gerçekleştirilmesinin ardından, Akbük girişinin büyük bir kısmının yol yapımı bitmiş olacak.

Gülkent- Dalan market arasında kalan bölüm tamamlandığında geniş bir alanın, belediyenin kullanımına kazandırılacak yer olduğu görünmekte. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

YGS’ de patlak veren şifre skandalı ile ilgili ÖSYM Başkanı Ali Demir’in itiraf ve tehdit içeren mektubu ve başbakanın tehdit içeren açıklamaları dışında bir gelişme yoktur. En son “intihal” yani akademik hırsızlık ile gündeme gelen Ali Demir ise hala görevinin başında bulunmaktadır.

Aydın’ın Karacasu ilçesinde çok sayıda çocuk yaşta öğrencinin YGS şifre skandalına dair basın açıklamasına katılmaları nedeniyle 2911 Sayılı “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu“na muhalefet suçlamasıyla emniyette ifadelerinin alınması, öğrencilerin polis, emniyet, suç, suçlu vb. kavramlarla zihinlerinin bulandırılması, bunun yaratacağı psikolojik sonuçların değerlendirilmemiş olması olayın vahametini göstermektedir. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

“Bu dünya  bize atalarımızdan  miras kalmadı ; biz onu çocuklarımızdan ödünç  aldık.”

Bizler , yetişkinlerin çıkar savaşında arada ezilen masum ve suçsuz  çocuklarımıza yeşil bir dünya, mutlu olabilecekleri bir yaşam bırakabilmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Ya  siz ?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.

 Mümin KAMACI – Didim Belediye Başkanı

EĞİTİMDE ŞİDDET!

CHP’li milletvekili adayları Ferda Çağlar Erkut, Osman Aydın, Metin Lütfi Baydar ve Bülent Tezcan CHP Köşk İlçe Teşkilatı’nda partililerle buluştu. Partililerin yoğun ilgisi ve alkışları eşliğinde coşkulu konuşmalar yapan adaylar CHP’nin 41 sözü ve projeleriyle iktidara hazır olduğunu ifade ettiler.

“Çiftçi memleketinde çiftçiler eziliyor” HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY