Siyaset | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 718208Toplam ziyaretçi:
  • 4Bugün kü ziyaretçiler:
  • 20Dünkü ziyaretçiler:
  • 0Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Siyaset

1924 Temmuz 1923 tarihi Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş ve devrim sürecinin başlangıç günüdür Misak-ı Milli esaslarının başarıya ulaştırılmasının uluslararası onayıdır. Yoksunluklar içinde akıl almaz bir gayretle verilen üç buçuk yıllık Kurtuluş Savaşı’nın sonucu ve Türk tarafının istekleri Lozan Antlaşmasıyla taraf devletlere kabul ettirilmiştir. Lozan I. Dünya Savaşı sonrasında imzalanan anlaşmalar arasında varlığı devam eden tek anlaşmadır. Uluslararası sömürü düzeninin devam ettiği günümüzde ne yazık ki Türkiye üzerine oynanan oyunlarda sona ermedi. Emperyalizm Sevr’i yeniden diriltmeye, Lozan’ı delmeye çalışmaktadır. Lozan Barış Antlaşmasının 95. Yıldönümünde her alanda Sevr koşullarının emperyalizm ve işbirlikçilerince Türk Ulusuna dayatılmaya çalışıldığı bir süreçten geçmekteyiz.  Dışarının Atatürksüz Türkiye siparişinin gerçekleşmesi durumunda üniter nitelikte ulus devletin tasfiyesiyle ortaya çıkacak yapının tarikatlar, cemaatler  ve kabileler konfederasyonu olacağı bilinmelidir. Ulusal bilincin yerine ümmetçiliğin, yurtseverlik yerine ihanetin, onurun yerine satılmışlığın, hukukun yerine adaletsizliğin, emeğin yerine sömürünün, demokrasi ve özgürlüklerin yerini HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

17CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, dün Maltepe Cezaevi’nde İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, Silivri Cezaevi’nde de CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, yazar Ahmet Altan, sivil toplum örgütü kurucusu işadamı Osman Kavala ve üniversite öğrencisi Cihan Dağdelen’i ziyaret etti. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

11CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu’nun görüşe çıkmama ve savunma yapmama kararını, “Enis Bey ne yapsın? Adalet yok, adalet arıyor. Düşünebiliyor musunuz, Yargıtay’ın ilgili dairesi cuma günü bir karar alıyor ve herkes tatile çıkıyor. Adaleti, yargıyı katlediyorsunuz, dünyaya en kötü örneği gösteriyorsunuz, sonra tatile çıkıyorsunuz.” diye değerlendirdi.

13hasan_saniCumhuriyet Halk Partisi belediye başkan adaylarından Hasan Sani Güneş, kısaca Özgeçmişi ile çalışma ve siyasi yaşamını anlatarak, hem kendini tanıtıyor hem de sizlere soruyor: HAZIR MISIN DİDİM ?

 

10Akşener’in Ekonomi Danışmanı ve Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz Türkiye Dayanışma Fonu konulu programda konuştu.
İşte Durmuş Yılmaz’ın konuşmasından satır başları…
Merkez Bankası, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Hazine’nin müşterek yürüttüğü çalışmanın özü şu: “Döviz borçları artık ödenemiyor. Kurların nerede duracağı belli değil. Her şok sonrası dolar 15-20 kuruş artıyor. En iyisi bankalardaki döviz hesapları için belirli bir kur rakamı belirleyelim. Parasını almak isteyene o kur üzerinden TL olarak ödeme yapalım. Yeni döviz almak isteyeni de kırk delikten geçirelim.” HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

17-1Yanlış tarım politikaları Türkiye’yi dünyanın dört bir yanından gıda almak zorunda bıraktı. İktidarın her fırsatta ‘yerli ve milli’ kavramını kullanmasına karşın, vatandaşın sofrası yerli olmaktan çıktı.

Canlı hayvan ve karkas etle sınırlı kalmayıp samandan bakliyata, patatesten fıstığa sıçrayan tarım ithalatı, vatandaşın sofrasını da yerli olmaktan çıkardı. Buğday , pirinç ,et ve bakliyat derken gıda ve tarım ürünlerinde ithal edilmedik ürün neredeyse kalmadı. Türkiye’nin fiyatı artan her gıda ve tarım ürününde ithalata başvurması, ‘yerli ve milli tarım’ laflarını da pek çok alanda olduğu gibi burada da havada bıraktı. Buğday ve mısırın Rusya’dan, pirincin Rusya ve ABD’den, kuru fasulye ve nohut gibi bakliyatların Hindistan, Meksika ve Kanada’dan ve kırmızı etin de Polonya, Fransa ve Bosna Hersek’ten ithal edildiği düşünüldüğünde, vatandaşın öğle ve akşam yemeklerinde kurduğu sofralar da yerli olmaktan uzaklaştı. Buna göre bakliyat ağırlıklı öğlen yemekleri Arjantin, Meksika, Kanada ve Hindistan’dan gelen ürünlerden oluşurken, et ağırlıklı akşam yemekleri de Meksika ve Fransa’dan, Uruguay’a uzanıyor. Uskumru, somon, orkinos ve sardalyadan oluşan bir balık sofrası ağırlıklı olarak Norveç’ten gelen ürünlerle kuruluyor. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

16CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Milli Savunma Bakanı olarak atanan Hulusi Akar’ı eleştirdi. Öztürk, “Sen daha kendi kurumuna sahip olamamışsın, içine ne kadar hain varsa doldurmuşsun, devlet sisteminin içini boşaltmışsın, hesap vermek yerine terfi edip bakan oluyorsun” dedi.

19-2CHP Genel Sekreteri M. Akif Hamzaçebi, “Şaibeyi ortadan kaldırmak için mülakat sistemine son vermek gerekir” derken, Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, “Merkezi sınav sistemi getirilmelidir” ifadelerini kullandı. İyi Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, mülakatın “torpil” aracı haline geldiğini söyledi. Bu sisteme kesinlikle karşı olduğunu vurgulayan sendika temsilcileri de, sınavlarla alım yapılmasını savundu.

19AKP İncirliova ilçe başkanı Kazım Günaydın kardeşim; Öncelikle günaydın …Acarlar’da sadece kanalizasyon çalışması var demişsin.

Acarlar’da kanalizasyon VAR,

Yağmur suyu hat çalışması VAR,

İçme suyu hat çalışması VAR,

Arıtma tesisi çalışması VAR,

Asfalt yol çalışması VAR,

Parke yapım çalışması VAR,

VAR da VAR HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

18Cumhuriyet Halk Partisi olarak yerel seçimlere 4.5 yıldır hazırlanıyoruz. Bizler 4.5 yıl önce başladık çalışmalarımıza. Son genel seçimde görüldüğü gibi Aydın’da Cumhuriyet Halk Partisi birinci parti olmuştur. AKP millevekilleri özellikle de Mustafa SAVAŞ rakam okumayı bilmiyor. 44 38’den büyüktür. 38 AKP artı MHP’nin toplam oyudur. CHP’nin adayı Muharrem İNCE tek başına %44 oy almıştır. Yerel seçimlerde 17 ilçeyi CHP kazanacaktır. Özellikle büyükşehir belediyesini de rekor oyla, en az %51 oyla kazanacağız. Bizim Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem ÇERÇİOĞLU’nun yapılan anketlerde %60 ile yerel seçimi kazanacağı görülmektedir. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

17CHP’DE SEÇİM SONUCU İL İL MASAYA YATIRILIYOR
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkan yardımcıları ve genel başkan başdanışmanlarının katılımıyla bir seçim raporu hazırlanmasını istedi. Raporda, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin aldığı yüzde 30.64 oy oranı ile partinin milletvekili genel seçimlerindeki yüzde 22.64’lük oran il il değerlendirilecek.

YEREL SEÇİMLER UMUT VAADEDİYOR
24 Haziran seçimlerindeki tablonun, yerel seçimlere nasıl yansıyacağını değerlendirmesi istenen Kılıçdaroğlu“Bu sonuçlar yerel seçimlerde bize umut vaat ediyor. Benim ilk gördüğüm tablo, yerel seçimlerde iyi sonuç alacağız. Ankara, İstanbul, Denizli, Balıkesir, Antalya, Mersin, Adana’yı alabiliriz” dedi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

C

C

CHP MYK üyesi Akif Hamzaçebi  yaptığı değerlendirmede, cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinde alınan sonuçların bireysel sonuçlar olmadığını belirterek, “Seçim sonuçları hem Cumhurbaşkanı adayımızın hem de partimizin ortak çalışmasının sonuçlarıdır. Bu sonuçların başarı ve başarısızlığı hepimize aittir”dedi.

AKP’nin tek başına iktidarı kaybettiğini ve koalisyona mahkum olduğunu belirten Hamzaçebi,”Millet ittifakı ile kurduğumuz demokrasi cephesi dağılmadan yola devam edeceğiz ve önümüzdeki yerel seçimlere hazırlanacağız“dedi.
 

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY